آسوشیتدپرس: مقامات آمریکا در واکنش به ویروس کرونا عقب بوده اند

به گزارش مجله بیزبینگ، رسانه های آمریکایی گزارش دادند، چندین هفته قبل از اینکه دونالد ترامپ اعلام محدودیت برای مسافران اروپایی راهی آمریکا کند هزاران نفر وارد فرودگاه های آمریکا شده اند و عده ای از این مسافران احتمالا ناقل ویروس کرونا بوده اند.

آسوشیتدپرس: مقامات آمریکا در واکنش به ویروس کرونا عقب بوده اند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بر اساس گزارش آسوشیتدپرس این مسئله درباره پرواز های از چین نیز صادق است که قبل از زمانی که دولت آمریکا این پرواز ها را محدود کند هزاران نفر از چین که مبدا شیوع کرونا می شود بدون هر گونه بررسی و نظارت بهداشتی و پزشکی وارد آمریکا شده اند.

در این گزارش آمده است بررسی شیوع این ویروس ناشناخته از روز های اولیه نشان می دهد مقامات آمریکا در واکنش به ویروس کند و عقب بوده اند و همچنین شکاف عمیقی بین اقدامات مهار همانند محدودیت های مسافرتی و نظارت های پزشکی در فرودگاه ها وجود دارد که باعث شده این بحران گسترش یابد و 2100 نفر را مبتلا کند و جان 51 نفر را بگیرد.

آسوشیتدپرس در گزارش خود خاطر نشان کرده: شواهدی از شیوع اولیه ویروس کرونا در آمریکا وجود دارد، 15 ژانویه (25 دی) یک مرد 35 ساله پس از سفر به شهر ووهان از طریق فرودگاه سیاتل به ایالت واشنگتن بازگشته است. او اولین فرد مبتلا به ویروس کرونا در این ایالت محسوب می شود. کمی قبل از این مرد، یک زن 60 ساله پس از سفر به ووهان به شیکاگو بازگشته بود که او نیز اولین مورد ابتلا در شیکاگو محسوب می شود.

هر دوی این افراد قبل از اینکه مقامات آمریکای شروع به بررسی سلامتی مسافران در مبادی فرودگاه بکنند وارد آمریکا شده بودند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 883

به "آسوشیتدپرس: مقامات آمریکا در واکنش به ویروس کرونا عقب بوده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسوشیتدپرس: مقامات آمریکا در واکنش به ویروس کرونا عقب بوده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید