آغاز برگزاری تمام الکترونیک مناقصات شهرداری با امضای دیجیتال

به گزارش مجله بیزبینگ، فرجود از برگزاری تمام الکترونیک مناقصات در شهرداری تهران خبر داد که طی آن تمام مراحل انجام معاملات و برگزاری مناقصات به صورت الکترونیکی و با ابزار هایی مانند امضای دیجیتال انجام خواهد شد.

آغاز برگزاری تمام الکترونیک مناقصات شهرداری با امضای دیجیتال

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، فرجود، با اشاره به ویژگی های جدید در سامانه معاملات شهرداری تهران گفت: با عملیاتی شدن فاز جدید این سامانه تمامی مراحل از انتشار آگهی تا دریافت و بارگذاری اسناد و مدارک لازم جهت شرکت در مناقصات و مزایده ها و همچنین برگزاری کمیسیون های معاملاتی و نیز صورت جلسه ها تماماً به صورت الکترونیک انجام خواهد شد.

فرجود درباره مزایای تمام الکترونیکی شدن فرایند مناقصات شهرداری تهران اضافه نمود: الکترونیکی شدن و اعلان عمومی معاملات شهرداری، برای تمامی متقاضیان، فرصت هایی برابر ایجاد می کند و موجب حذف گردش کار دستی می شود. همچنین با اجرایی شدن امضای دیجیتال در شهرداری تهران، ضمن حفظ کامل محرمانگی، ایجاد شفافیت و امکان نظارت حداکثری بر فرآیند ها را در پی دارد.

او با اشاره به لزوم شفافیت و دسترسی آسان به اطلاعات برای پیمانکاران اعلام کرد در حال حاضر کلیه آگهی ها و اسناد مربوط به مناقصات و مزایده های شهرداری تهران در سامانه تالار معاملات منتشر شده و متقاضیان شرکت در معاملات می توانند نسبت به دریافت الکترونیکی اسناد از این درگاه اقدام نمایند.

فرجود با اشاره به اجرای آزمایشی برگزاری الکترونیکی کمیسیون معاملات در سازمان فاوا اضافه نمود: در فرآیند تمام الکترونیک کمیسیون معاملات، پیمانکاران متقاضی شرکت در مناقصه ها باید یک بار گواهی امضای الکترونیکی صاحبان امضا و مهر سازمانی خود را با مراجعه به سامانه مرکز صدور گواهی الکترونیکی میانی عام، ثبت نام و سپس جهت دریافت به دفاتر پیشخوان دولت و دفاتر اسناد رسمی منتخب مراجعه نمایند و پس از آن می توانند اسناد مناقصه را به صورت الکترونیکی امضا و مهر نمایند و در سامانه معاملات شهرداری بارگذاری نمایند.

فرجود یک ویژگی مهم این سامانه را رمزگذاری و امضای پاکت قیمت دانست. در این فرآیند، پاکت قیمت، با یک رمز ویژه توسط پیمانکاران رمزنگاری می شود و صرفاً با توکن خاصی که در اختیار کمیسیون های معاملات شهرداری واقع شده است، قابلیت گشایش می یابد و اطلاعات قیمت های پیشنهادی در سامانه وارد شده و کمیسیون بر اساس محاسبات سیستمی همچون محاسبات قیمت عادله و ظرفیت آزاد پیمانکار، اقدام به تعیین برنده می کند.

فرجود در سرانجام تاکید کرد: تمامی فرآیند های پس از برگزاری کمیسیون نیز مانند انعقاد قرارداد، دستور کار، بازدید، صورت جلسات و صورت شرایط و هم چنین معاملات غیرقراردادی در سامانه جامع معاملات پیش بینی شده است.

گفتنی است پیمانکاران می توانند برای دریافت اطلاعات و آموزش های لازم در خصوص سامانه معاملات شهرداری تهران به نشانی business.tehran.ir مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1481

به "آغاز برگزاری تمام الکترونیک مناقصات شهرداری با امضای دیجیتال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز برگزاری تمام الکترونیک مناقصات شهرداری با امضای دیجیتال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید