ائتلاف سعودی، نیروهای معترض خود را تیرباران کرد

به گزارش مجله بیزبینگ، پس از آنکه نیروهای یمنی یک اردوگاه وابسته به سعودی در شمال یمن به نحوه فرماندهی این اردوگاه اعتراض کردند با تیراندازی و گلوله روبه رو شدند که طی آن ده ها نظامی معترض کشته و زخمی شدند.

ائتلاف سعودی، نیروهای معترض خود را تیرباران کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله بیزبینگ، منابع نظامی آگاه اعلام کردند، پس از آنکه نظامیان یمنی یک تیپ سعودی در استان صعده (در شمال یمن) از فرماندهی سعودی اردوگاه خود تمرد کردند با گلوله و تیراندازی برای سرکوب این تمرد رو به رو شدند و این تیراندازی منجر به کشته و زخمی شدن ده ها نظامی یمنی شد.

یک منبع نظامی به القدس العربی گفت: دلیل این تمرد نظامیان یمنی، فرماندهی نظامی غیرشایسته و غیرحرفه ای اردوگاه لواء الفتح وابسته به مقامات سعودی است؛ فرماندهی این اردوگاه را یک شیخ سلفی وابسته به سعودی به نام رداد الهاشمی اداره می کند و او تا کنون سه هزار نظامی یمنی را به کشتن داده و یا باعث اسارت و مفقود شدن آنها شده است.

این منبع اضافه نمود، وی در ماه آگوست گذشته نظامیان یمنی را به نبردی در وادی کتاف استان صعده در برابر نیروهای مسلح انصارالله فرستاد که در آن بسیاری از نظامیان اردوگاه لواءالفتح کشته شدند.

این فرد آگاه شرح داد، مقامات سعودی به شکست های سخت الهاشمی و عدم تجربه نظامی وی اهمیتی نمی دهند و از نظر مالی و نظامی از او حمایت می کنند تا جوانان یمنی بیشتری را جذب این اردوگاه کند ، جوانانی که نیاز و شرایط سخت معیشتی به دلیل ادامه جنگ آنها را ناچار به پیوستن به این اردوگاه در مقابل حقوق کم می کند.

یک ویدئو که از داخل این اردوگاه منتشر شده، تعدادی از سربازان را حین تمرد نشان می دهد که مرتب خواهان رفتن رداد الهاشمی می شوند و فریاد می زنند لا رداد بعد الیوم.

وبگاه المصدر اونلاین اعلام کردند، در پس سرکوب این تمرد نظامیان یمنی هفت نفر کشته و دهها نفر دیگر زخمی شدند و همچنین حدود سیصد نظامی که خواهان حقوق خود بوده اند و مخالفت خود با سیاست فرماندهی اردوگاه را اعلام کرده اند، بازداشت شده اند.

در ادامه این گزارش آمده، فرماندهی لواءالفتح دستور سرکوب نظامیان معترض را داده و صدها نفر از بازداشتی ها را زندان های عربستان سعودی منتقل کرده است؛ همچنین به نظامیان معترض اتهاماتی مانند شورشی و خرابکار زده تا بازداشت آنها را توجیه کند.

جنگ علیه یمن تا تقریبا دو ماه دیگر وارد ششمین سال خود می شود و تا کنون هزاران نفر در حملات مداوم ائتلاف سعودی کشته و زخمی شده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 713

به "ائتلاف سعودی، نیروهای معترض خود را تیرباران کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف سعودی، نیروهای معترض خود را تیرباران کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید