ارسال اولین فهرست خانه های خالی به سازمان مالیاتی

به گزارش مجله بیزبینگ، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: اواخر شهریور، نخستین فهرست خانه های خالی برای اقدام سازمان امور مالیاتی ارسال می گردد که اتفاق بسیار بزرگی است.

ارسال اولین فهرست خانه های خالی به سازمان مالیاتی

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، محمود محمودزاده در مراسم اجرایی شدن سامانه ملی املاک و اسکان کشور با اشاره به این که راه اندازی این سامانه برای برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی بسیار مهم است اضافه کرد: با اجرای سامانه ملی املاک و اسکان کشور، قانون اجرا شد و امیدواریم بتوانیم بر روی بازار خرید و فروش مسکن و عرضه آن تاثیر مثبت بگذاریم.

وی گفت: امروز صدهزار پیامک به مالکانی که بیش از دو خانه دارند ارسال می گردد و در 10 روز آینده به یک میلیون و 500 هزار نفر پیامک ارسال خواهد شد و مالکانی که پیامک دریافت می نمایند باید وارد سامانه شوند و اطلاعاتی که مبنی بر خالی بودن خانه در آن ثبت شده تایید نمایند و در غیر این صورت مستنداتی مبنی بر اجاره دادن مسکن ارائه نمایند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: اگر مالکی مستنداتی ارائه کرد که واحد مسکونی او اجاره است باید کد ملی مستاجر را معرفی کند و با پیامک به مستاجر اعلام می کنیم تا این موضوع را تائید کند.

محمودزاده گفت: حدود 72 هزار و 700 هزار شخص در کشور که زیر 18 سال سن دارند مالک خانه هستند و هزار و 500 شخصیت حقوقی نیز شناسایی شدند که مالکیت مسکونی دارند بیشترین مالک حقیقی که براساس سامانه املاک و اسکان کشور شناسایی شدند 605 واحد مسکونی دارد و بیشترین مالک حقوقی 23 هزار و 800 واحد مسکونی دارد.

وی اضافه کرد: 13 میلیون و 400 هزار واحد مسکونی شناسایی کردیم که شناسنامه برای آن ها تشکیل شده که این تعداد 40 تا 45 درصد واحد های خالی کشور را شامل می گردد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: 9 میلیون و 300 مالک حقوقی و حقیقی بر این تعداد خانه مالکیت دارند که حدود 2 میلیون و 700 هزار خانوار بیشتر از یک واحد مسکونی خالی دارند.

محمودزاده اضافه کرد: 91 میلیون کد ملی در کشور وجود دارد که مالکیت به نام شان است که این رقم نسبت به جمعیت کشور نشان می دهد متوفیان جز آن ها هستند و هنوز انتقال مالکیت صورت نگرفته است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1164

به "ارسال اولین فهرست خانه های خالی به سازمان مالیاتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال اولین فهرست خانه های خالی به سازمان مالیاتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید