افتتاح اولین طرح گردشگری کشاورزی در سمنان، بهره برداری از 3 پروژه گردشگری

به گزارش مجله بیزبینگ، خبرنگاران/سمنان در آیینی سه پروژه مجتمع گردشگری باغ سبز، سفره خانه سنتی تالار ایرانیان و سفره خانه سنتی ضیافت ارگ در سمنان به بهره برداری رسید شد.

افتتاح اولین طرح گردشگری کشاورزی در سمنان، بهره برداری از 3 پروژه گردشگری

مهدی جمال مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان در مراسم افتتاح سه طرح گردشگری استان اظهار کرد: اگرچه به دلیل شیوع کرونا، گردشگری دوران سختی را پشت سر می گذارد، با این حال متوقف نشدیم و تشکل های گردشگری در زمینه بوم گردی ، هتل ها و ...تشکیل شد و هریک دارای تشکل مستقل شدند.

مهدی جمال با اشاره به اینکه تشکل صنایع دستی نیز به زودی راه اندازی می گردد، اضافه نمود: رویکرد اداره کل توجه به بافت های تاریخی و حمایت از راه اندازی تاسیسات گردشگری در این مناطق است.

وی بیان نمود: با ورود تاسیسات گردشگری به بافت های تاریخی، زمینه افزایش حضور گردشگران و رشد مالی فراهم می گردد.

حبیب الله خجسته پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان نیز در این مراسم گفت: ایجاد فضاهای کاربردی برای فراهم کردن زمینه اقامت و پذیرایی از گردشگران یکی از راه های موثر برای رشد گردشگری و تبدیل سمنان به مقصد سفر است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سمنان نیز در رابطه با این پروژه ها گفت: مجتمع گردشگری باغ سبز با صرف 20 میلیارد ریال راه اندازی شده است و اولین مجوز گردشگری کشاورزی در استان سمنان را دریافت نموده است.

حمیدرضا دوست محمدی اضافه نمود: این مجوز گردشگری کشاورزی به واحد باغ سبز سمنان واقع در سنادره و به دنبال انعقاد تفاهم نامه توسعه گردشگری کشاورزی در استان سمنان، ارائه شده است.

وی اضافه نمود: در این واحد، خدمات گلخانه ای، صنایع دستی، نگهداری حیوانات، پذیرایی و ... ارائه می گردد و فضای آرامش بخش و مفرحی برای بازدیدکنندگان فراهم می نماید.

دوست محمدی در مورد پروژه سفره خانه سنتی ایرانیان نیز گفت: حجم سرمایه گذاری دراین طرح 30 میلیارد ریال است و با ظرفیت پذیرایی از 300 نفر، زمینه اشتغال هشت نفر را فراهم نموده است.

وی اضافه نمود: سفره خانه سنتی ضیافت ارگ نیز با حجم سرمایه گذاری 90میلیارد ریال، زمینه اشتغال 23 نفر را فراهم نموده است.

در ادامه این بازدیدها از کارگاه صنایع دستی قجر به عنوان اولین کارگاه فراوری کاشی هفت رنگ در استان سمنان بازدید شد.

طرح گسترش این کارگاه در دست اقدام است و زمینه اشتغال 40 نفر را فراهم می نماید.

به گزارش خبرنگاران مجتمع گردشگری باغ سبز که با صرف 20 میلیارد ریال راه اندازی شده است، اولین واحدی است که مجوز گردشگری کشاورزی در استان سمنان را دریافت نموده است.

این مجوز گردشگری کشاورزی به واحد باغ سبز سمنان واقع در سنادره و به دنبال انعقاد تفاهم نامه توسعه گردشگری کشاورزی در استان سمنان، ارائه شده است. در این واحد، خدمات گلخانه ای، صنایع دستی، پذیرایی و ... ارائه می گردد و فضای آرامش بخش و مفرحی برای بازدیدکنندگان فراهم می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1570

به "افتتاح اولین طرح گردشگری کشاورزی در سمنان، بهره برداری از 3 پروژه گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح اولین طرح گردشگری کشاورزی در سمنان، بهره برداری از 3 پروژه گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید