افزایش ابتلای جوانان به کرونا، احتمال شکل گیری پیک جدید بیماری

به گزارش مجله بیزبینگ، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به احتمال شکل گیری پیک جدید کرونا در اسفندماه از افزایش ابتلای جوانان به این بیماری اطلاع داد.

افزایش ابتلای جوانان به کرونا، احتمال شکل گیری پیک جدید بیماری

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، دکتر علیرضا زالی امروز درباره شرایط کرونا در کلان شهر تهران اظهار کرد: در طول 24 ساعت گذشته 362 بیمار جدید در استان تهران با تشخیص کرونا بستری شدند که 100 نفر از بیماران در بخش های مراقبت های ویژه بستری شدند.

وی با بیان اینکه مجموع بیماران کرونایی بستری در 108 بیمارستان استان تهران به 2062 بیمار می رسد، گفت: از مجموع این تعداد، حدود 860 بیمار در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند و 173 بیمار نیز در 24 ساعت گذشته ترخیص شده اند.

وی تعداد مراجعان سرپایی استان تهران را در 24 ساعت گذشته 5800 بیمار عنوان و بیان نمود: در روزهای تعطیل تعداد مراجعان بخش های بهداشتی کاهش می یابد و بنابراین با کاهش مراجعان سرپایی رو به رو هستیم.

زالی با مقایسه آمار ابتدای هفته جاری با هفته گذشته یادآور شد: از اواسط هفته دوم بهمن ماه شاهد افزایش شیب نسبتاً ملایمی هستیم و کاهشی در آمار مبتلایان، مراجعان بستری و موارد مراجعه سرپایی وجود ندارد و این مسئله نشان می دهد که احتمالاً باید در انتظار شکل گیری پیک های جدیدی در استان تهران باشیم.

وی با بیان اینکه احتمالاً افزایش آمار استان تهران نسبت به استان های خوزستان، چهارمحال بختیاری، آذربایجان غربی و استان های غربی با تأخیر خود را نشان می دهد، اضافه نمود: هفته جاری برای ما هفته مهمی است برای اینکه ممکن است شاهد شکل گیری امواج جدید بیماری در استان های مرکزی از جمله تهران باشیم و بیش از هر زمان نیازمند رعایت شیوه نامه های بهداشتی از سوی شهروندان هستیم.

زالی با ابراز اینکه بازتوزیع سنی مبتلایان در استان تهران مانند استان های دیگر در حال تغییر است، گفت: مراجعه گروه سنی جوانان هم در حوزه بستری و هم سرپایی در طول هفته های اخیر افزایش یافته است و با توجه به رشد مرگ ومیر در گروه سنی مبتلایان بالای 70 سال از اواسط بهمن ماه، گروه های پرخطر و به ویژه گروه های مسن و بالای 65 سال و افراد دارای بیماری های زمینه ای جزو گروه های پرخطر در مرگ ومیر تلقی می شوند و باید توجه بیشتری به در منزل ماندن و اجتناب از ترددهای غیرضروری در سطح شهر داشته باشند.

زالی با تأکید بر ضرورت انجام مراقبت های بهداشتی در اسفندماه، وجود واریانت های جهش یافته ویروس را در

کشور نیازمند رعایت جدی تر پروتکل های بهداشتی دانست.

وی در سرانجام با اشاره به گزارش های میدانی مبنی بر کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در استان تهران، گفت: در ادارات دولتی نیز بعضی از محدودیت هایی که در گذشته اعمال می شد کاهش یافته است که موجب نگرانی است و روز دوشنبه در جلسه با استانداری تهران این موضوع آنالیز خواهد شد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران تأکید کرد: هیچ چیز به اندازه تماس نزدیک بین فردی و فضاهای پرازدحام موجب افزایش سرایت نمی گردد اما کماکان سطوح آلوده به عنوان یکی از راه های انتقال ویروس های جهش یافته و غیر جهش یافته تلقی می شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1537

به "افزایش ابتلای جوانان به کرونا، احتمال شکل گیری پیک جدید بیماری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش ابتلای جوانان به کرونا، احتمال شکل گیری پیک جدید بیماری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید