افزایش قیمت مسکن مهر پرند طی 2 ماه اخیر

به گزارش مجله بیزبینگ، خبرنگاران، گروه استان ها: تعدادی از متقاضیان مسکن مهر یکی از پروژه های معروف شهر جدید پرند که پس از 10 سال انتظار، واحد های مسکونی خود را در مهر ماه سال جاری تحویل گرفته اند، با افزایش حداقل 7 میلیونی قیمت هر واحد روبرو شدند.

افزایش قیمت مسکن مهر پرند طی 2 ماه اخیر

این افزایش قیمت در حالی است که سال گذشته مبلغ وام متقاضیان مسکن مهر پرند از 25 و 30 میلیون به 40 میلیون تومان افزایش یافته است.

افزایش چندین باره قسمت مسکن مهر اعتراض متقاضیان این طرح را در شهر جدید پرند در برداشته است و متقاضیانی که بعد از گذشت 10 سال نه تنها واحد خود را تحویل نگرفته اند، حال شاهد افزایش قیمت واحدهای خود در بررسیهای جدید هستند.

یکی از متقاضیان این پروژه در شهر جدید پرند در این خصوص به مجله بیزبینگ گفت: این پروژه با 16 هزار واحد از پروژه های بزرگ شهر پرند به حساب می آید، که تاکنون کم تر از 6 هزار واحد آن به مالکان تحویل داده شده است.

وی اضافه نمود: قیمت واحد های 3 خواب در این پروژه از 24 میلیون تومان با وام 25 میلیونی به 32 میلیون تومان با وام 40 میلیونی افزایش یافته است.

هزینه های پرداخت شده نزد پیمانکاران است و یا شرکت عمران؟

یکی از فعالان بازار مسکن و مشاوران املاک گفت: اگر هزینه های مورد احتیاج سازندگان به آن ها به طور تمام و کمال پرداخت شده که این افزایش قیمت مصالح و مواد مورد احتیاج بر عهده سازندگان است.

وی اضافه نمود: اما در بسیاری از مواقع شرکت عمران هزینه ها را به طور کامل پرداخت نکرده است، در این موارد حق با سازنده بوده و شرکت عمران نباید بار ناشی از گرانی مسکن را بر دوش مردم بگذارد، حال ان که کوتاهی از خود این شرکت است.

این فعال بازار با بیان این که برخی از متقاضیان نیز همچنان مبالغ پرداختی خود را کامل نکردند، گفت: در این موارد افزایش قیمت باید بررسی گردد و هیاتی متشکل از نمایندگان متقاضیان، سازندگان و شرکت عمران در این خصوص جلسه بگذارند، اما این که یک طرفه قیمت ها افزایش یابد، منطقی نیست.

سکوت مدیرعامل شرکت عمران پرند در برابر افزایش قیمت ها

مدیر عامل شرکت عمران پرند در مورد وضعیت مسکن های مهر در این شهر جدید به مجله بیزبینگ گفت: حدود 25 هزار واحد مسکن مهر از 96 هزار واحد در پرند باقی مانده که هنوز تحویل متقاضیان نشده است.

محسن وطن خواهی با این وعده که پرونده مسکن مهر این شهر راه تا 3 ماه ابتدایی سال 98 می بندد، بزرگ ترین مشکل تحویل واحد ها را عدم همکاری دستگاه های خدمات رسان دانست.

در حالی که افزایش قیمت ها پس از بررسی واحدهای مسکن مهر در اکثر پروژه های این شهر اعمال شده است، وطن خواهی می گوید: چاره ای برای برخی از افزایش قیمت ها ندارد، چرا که اگر در گذشته قیمت آسانسور 20 میلیون تومان بود، در حال حاضر قیمت آن به 80 تا 100 میلیون رسیده است.

وی می گوید: برآورد قیمت ها به طور قطعی نبوده است، چرا که آورده ها به موقع نبوده و کار به موقع انجام نشده است، پس از افزایش هزینه ها ناگزیر به این افزایش قیمت هستیم.

به هر تقدیر، حال که موضوع افزایش قیمت مسکن مهر در شهر پرند، توسط برخی پیمانکاران و انبوه سازان مطرح و توسط برخی از آن ها اجرایی شده است، ورود و تصمیم جدی و نیز اطلاع رسانی مناسب شرکت عمران سبب کاهش نگرانی متقاضیان مسکن مهری است، که تاکنون مسکنی تحویل نگرفته اند، اما در چند نوبت شاهد افزایش قیمت آن بوده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 69

به "افزایش قیمت مسکن مهر پرند طی 2 ماه اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت مسکن مهر پرند طی 2 ماه اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید