امکان دریافت کد رهگیری قرارداد اجاره بدون مراجعه به دفتر املاک

به گزارش مجله بیزبینگ، وزارت راه و شهرسازی به وسیله سامانه املاک و اسکان، امکان دریافت کد رهگیری قراردادهای اجاره را برای موجران و مستاجران فراهم کرد.

امکان دریافت کد رهگیری قرارداد اجاره بدون مراجعه به دفتر املاک

به گزارش ایسنا، به منظور کاهش هزینه ها امکان ثبت و استعلام قراردادهای اجاره برای موجران و مستاجران به وسیله وزارت راه و شهرسازی فراهم شد. در این خصوص نسخه آزمایشی سامانه ثبت اجاره مسکن راه اندازی شده که متقاضیان باید به سامانه املاک و اسکان به نشانی amlak.mrud.ir قسمت سامانه ثبت رایگان اجاره مسکن (نسخه آزمایشی) مراجعه نمایند.

به وسیله این سامانه، مالکان و مستاجران می توانند به صورت قانونی و بدون مراجعه به دفتر مشاور املاک با درج اطلاعات، قرارداد خود را ثبت و کد رهگیری را به صورت رایگان دریافت نمایند. این خدمت در قالب پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ارایه می گردد.

از سال 1387 با راه اندازی سامانه املاک و مستغلات دریافت کد رهگیری برای معاملات مسکن از قبیل خرید و فروش و اجاره الزامی شده است که باید به صورت رایگان به وسیله مشاوران املاک به متعاملین ارایه گردد. با این حال در بسیاری موارد مشاوران املاک به بهانه هزینه بر بودن کد رهگیری از ارایه آن خودداری و به ارایه قولنامه سه رنگ بسنده می نمایند.

اقدام دولت در ارایه کد رهگیری به متعاملین در قالب پنجره ملی خدمات دولت هوشمند می تواند طرفین معامله در بازار مسکن را از بعضی مشاوران املاک متخلف بی احتیاج کند.

منبع: فرارو
انتشار: 23 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1402 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 2268

به "امکان دریافت کد رهگیری قرارداد اجاره بدون مراجعه به دفتر املاک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان دریافت کد رهگیری قرارداد اجاره بدون مراجعه به دفتر املاک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید