انتقاد رهبر القاعده از داعش و عملکردش

به گزارش مجله بیزبینگ، رهبر تشکیلات القاعده در پیامی صوتی با انتقاد از داعش و گروه های مخالف سوری گفت، ابوبکر بغدادی در راستای تخریب چهره القاعده کوشش می نماید.

انتقاد رهبر القاعده از داعش و عملکردش

به گزارش مجله بیزبینگ به نوشته روزنامه رای الیوم، ایمن الظواهری، رهبر تشکیلات تروریستی القاعده در پیغامی صوتی با این عنوان هرگز در برابر غیر خدا تعظیم نخواهیم کرد که از سوی موسسه السحاب وابسته به القاعده منتشر شد، با انتقاد شدید از گروه تروریستی داعش تاکید نمود: داعش بر خلاف دستورات من به جای نیروهای ارتش، پلیس و دستگاه امنیتی عراق، غیرنظامیان شیعه در این کشور را هدف قرار داد.

الظواهری با اشاره به عملیات تخریب و ایجاد ترس و نفرت علیه القاعده که داعش به راه انداخته، ابوبکر بغدادی، رهبر داعش را به دروغگویی و افترا علیه القاعده جهت تخریب چهره آن متهم نموده و تاکید نمود که اولویت ما باید نابودی آمریکا و همپیمانانش باشد.

وی با تاکید بر لزوم خودداری از آزار رساندن به مسلمانان طبق شرع از جمله کشتار، آدم ربایی و آسیب رساندن به اموال و دارایی های آنها تاکید نمود: القاعده هرگونه توافقنامه و یا قطعنامه بین المللی را که به کفار اجازه کنترل یافتن بر ممالک اسلامی را بدهد، رد می نماید.

رهبر القاعده در ادامه این پیغام صوتی با رد اتهامات مطرح شده از سوی داعش و گروه های مخالف سوری علیه القاعده بار دیگر به توضیح اصول القاعده پرداخت و با اشاره به جنایاتی که آمریکا پیش از این مرتکب شده از جمله قتل عام حدود پنج میلیون ویتنامی، حمله اتمی به ژاپن و کشتار حدود 60 هزار آلمانی در هامبورگ در یک شب، گفت: گویا رضایت آمریکا تنها هدف شما و راه پیروزی جهاد است، گویا القاعده به دلیل خصومت با آمریکا و همپیمانان مفسدش مجرم شناخته شده و آمریکا پیش از تشکیل القاعده و پس از آن مسلمانان را از بین نمی برد!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 541

به "انتقاد رهبر القاعده از داعش و عملکردش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد رهبر القاعده از داعش و عملکردش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید