انفجار خودروی بمب گذاری شده مقابل زندان شامل عناصر داعش در حسکه سوریه

به گزارش مجله بیزبینگ، سخنگوی رسمی نیروهای دموکراتیک سوریه (قس) از انفجار خودروی بمب گذاری شده مقابل زندان شامل عناصر داعش در حسکه سوریه اطلاع داد.

انفجار خودروی بمب گذاری شده مقابل زندان شامل عناصر داعش در حسکه سوریه

به گزارش مجله بیزبینگ، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، مصطفی بالی سخنگوی رسمی نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) امروز (شنبه) بیان کرد، خودروی بمب گذاری شده ای امروز مقابل زندانی که شامل عناصر داعش در محله جویران در حسکه صورت است، منفجر شد.

انفجار امروز صبح که مقابل زندان مرکزی استان حسکه اتفاق افتاده در حالی است که بعد از ظهر آدینه نیز خودروی بمب گذاری شده دیگری در غرب شهر قامشلی در حومه حسکه قربانیانی برجای گذاشت. داعش مسؤولیت انفجار قامشلی را برعهده گرفت.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) بیان کرد، خودروی منفجر شده در قامشلی از نوع ون بود و در خیابان منیر حبیب در نزدیکی رستوران الاومری در شهر قامشلی منفجر شد که تعدادی غیرنظامی کشته و زخمی برجای گذاشت. همچنین خساراتی به مغازه های اطراف وارد شد.

داعش ضمن برعهده دریافت مسؤولیت این انفجار اشاره نموده که افراد مسلح کرد را هدف گرفته است.

داعش در گزارشی که روی سایت خبرگزاری اعماق وابسته به خود قرار داد، مدعی شد، عناصر این گروه خودرویی را که در نزدیکی منطقه امنیتی نمودها در شهر قامشلی پارک شده بود، منفجر کردند.

این در حالی است که 18 اوت نیز انفجار خودروی بمب گذاری شده ای مقابل مدرسه صنعتی در محله الاربویه در شهر قامشلی تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشت.

داعش سابق بر این نیز انفجارهایی را در حسکه و قامشلی ترتیب داده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 450

به "انفجار خودروی بمب گذاری شده مقابل زندان شامل عناصر داعش در حسکه سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انفجار خودروی بمب گذاری شده مقابل زندان شامل عناصر داعش در حسکه سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید