بنی تمیم: هنوز در مورد حضورم در انتخابات فدراسیون کشتی به جمع بندی نرسیده ام، مردم بزرگ ترین حامیان کشتی هستند

به گزارش مجله بیزبینگ، سرپرست فدراسیون کشتی گفت: مردم بزرگ ترین حامیان کشتی هستند و حضور پرشور آنها در سالن شش هزار نفری رضازاده اردبیل در جام باشگاه های دنیا باعث دلگرمی خانواده کشتی شد.

بنی تمیم: هنوز در مورد حضورم در انتخابات فدراسیون کشتی به جمع بندی نرسیده ام، مردم بزرگ ترین حامیان کشتی هستند

به گزارش خبرنگاران ، حمید بنی تمیم با بیان این مطلب اضافه نمود: پنجمین دوره رقابت های کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان از نظر کمی و کیفی در سطح بسیار خوبی برگزار گردید و کشورهای ترکیه و روسیه با کشتی گیران مطرحی در این مسابقات حضور داشتند.

وی ادامه داد: مهمترین نقطه قوت این مسابقات خارج از بحث فنی و نظم تشکیلاتی که حاکی از همدلی تمامی عوامل سیاسی و ورزشی استان اردبیل بود، حضور حدود هشت هزار نفر تماشاگر در سالن و چند هزار نفر بیرون سالن بود که به دلیل کمبود جا نتوانستند به سالن بیایند که این مهم نشان داد مردم کشتی را دوست دارند و در کنار این ورزش ملی هستند.

بنی تمیم با بیان اینکه مرحله اول رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی روزهای چهارشنبه تا جمعه هفته جاری در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار می گردد، توضیح داد: کادر فنی تیم های ملی با اعتقاد به فرآیند انتخاب تیم های ملی به دنبال انتخاب بهترین نفرات برای شرکت در رقابت های مهم پیش رو هستند و سعی شده است به تمام سرمایه های کشتی کشور برای حضور در این مسابقات سهمیه داده گردد تا شانس خود را برای ملی پوش شدن و کسب دوبنده تیم ملی امتحان نمایند.

دارنده مدال برنز کشتی فرنگی آسیا تأکید کرد: در همین جا از مردم عزیز دعوت می کنم در این سه روز با حضور در سالن پیر پایتخت مشوق قهرمانان خود بوده و مثل همیشه در کنار کشتی کشور باشند ضمن اینکه با هماهنگی اجرا شده این مسابقات در سه نوبت از شبکه ورزش سیما پخش می گردد.

وی اعلام کرد: نفرات برتر این رقابت ها با نظر کادر فنی تیم های ملی مجوز شرکت در رقابت های بین المللی جام تختی را بدست می آورند تا در کنار مدال آوران رقابت های جوانان، زیر 23 سال و بزرگسالان جهان با حریفان خارجی به رقابت بپردازند.

قهرمان دانشجویان جهان در مورد میزبانان رقابت های جام تختی اضافه نمود: برای کشتی فرنگی (4 و 5 بهمن ماه) شهر اندیمشک و برای کشتی آزاد (18 و 19 بهمن ماه) شهر کرمانشاه متقاضی میزبانی هستند و امیدوارم با توجه به فرصت محدود باقی مانده تا این مسابقات با همکاری مسئولان ذیربط در این استان ها این امر تسریع و میزبانی آنها قطعی گردد.

معاون سابق توسعه منابع و نیروی انسانی اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان در مورد بحث میزبانی جام های جهانی گفت: میزبانی ایران برای رقابت های کشتی فرنگی قطعی شده است و از طرفی برای جام جهانی کشتی آزاد ایران و روسیه کاندید بودند که در نهایت در جلسه کمیسیون فنی اتحادیه جهانی در بلگراد شهر یاکوتسک روسیه برای میزبانی انتخاب شده است که البته هنوز این مورد در تقویم اتحادیه جهانی کشتی ثبت نشده است.

وی ادامه داد: بحثی که در این زمینه وجود دارد و ما در حال پیگیری آن هستیم این است که با تصمیم اتحادیه جهانی کشتی از این پس تنها 5 تیم برتر رقابت های جهانی به همراه یک تیم منتخب جهان (شامل کشتی گیران شاخص از سایر کشور ها که صاحب صندلی نشده اند) می توانند در جام جهانی شرکت نمایند که در این صورت عملا میزبانی جام جهانی کشتی آزاد در ایران آن هم در حالی که ما تیمی نداریم توجیهی برای ما ندارد و باید ابتدا قطعیت این موضوع از سوی اتحادیه جهانی معین گردد تا موضوع را جدی تر دنبال کنیم که در حال پیگیری این موضوع هستیم.

بنی تمیم توضیح داد: برای اینکه در جام جهانی سال 2019 میلادی در رشته کشتی فرنگی نیز میزبان باشیم باید سال آینده در رقابت های جهانی قزاقستان بین پنج تیم برتر جهان قرار بگیریم.

وی در مورد زمان برگزاری مجمع فدراسیون کشتی گفت: روسای هیئت های کشتی بعنوان اکثریت اعضای مجمع کشتی از وزارت ورزش و جوانان درخواست داشتند هرچه سریعتر تکلیف رئیس فدراسیون با برگزاری مجمع انتخابات معین گردد که این موضوع به صورت مکتوب به مسئولان ذیربط در این وزارتخانه منعکس شده است و ما آماده شروع فرآیند برگزاری مجمع کشتی و ثبت نام از کاندیداها هستیم.

بنی تمیم گفت: سرمربیان تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان هم در جلساتی که با آن ها داشته ایم این دغدغه را دارند که برای انجام برنامه ریزی بلند مدت و حضور موفق در رقابت های المپیک توکیو احتیاج به روشن شدن هرچه سریعتر مدیریت فدراسیون است.

وی در مورد ایراد وزارت ورزش و جوانان به سرپرست هیئت ها و مسئله بازنشستگان گفت: دیروز انتخابات هیئت کشتی استان اصفهان برگزار گردید و ما فقط در حال حاضر 4 هیئت داریم که با سرپرست اداره می شوند که با توجه به پیگیری های اجرا شده فکر می کنم تکلیف اکثر آن ها تا یک ماه آینده معین می گردد و ما از این نظر مسئله ای نداریم.

بنی تمیم ادامه داد: در بحث بازنشستگان تا این لحظه روسای هیئت های کشتی مسئله ای برای حضور در انتخابات ندارند. تا جایی که بنده اطلاع دارم اختلاف نظر بین دیوان محاسبات و سازمان بازرسی در مورد فعالیت روسای هیئت های ورزشی بازنشسته وجود دارد که امیدوارم این موضوع نیز هرچه زودتر معین تکلیف گردد البته ما از این نظر هم مسئله ای نداریم چون تعداد بسیار محدودی از هیئت های ما دارای رئیس بازنشسته هستند که این تعداد هم مجمع ما را از رسمیت نمی اندازد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به زمان کم 20 ماه باقی مانده تا المپیک معین تکلیف کادر فنی تیم های ملی بزرگسالان امری ضروری بوده است توضیح داد: از سوی دیگر دغدغه سرمربیان تیم های ملی بجاست چون این دوره از حیث کسب سهمیه با توجه به کم شدن تعداد نفرات هر وزن کار به مراتب سخت تری برای حضور در المپیک توکیو داریم و از سوی دیگر کار در این بازی ها با توجه به تغییرات قوانین و وزن کشی در دور روز آن هم بدون ارفاق وزن (که از سال 2019 میلادی شامل هر دو روز می گردد) و از سوی دیگر حضور رقبای جدی همچون روسیه، آمریکا، ژاپن، گرجستان، آذربایجان و تک ستاره های کشورهای اروپایی و آسیایی کار ما برای کسب مدال در المپیک توکیو نسبت به المپیک های گذشته دشوارتر است.

مشاور سابق ورزشی استاندار خوزستان اضافه نمود: بیش از 10 سال کار مدیریت ورزش نموده ام و با توجه به تجارب گرانبهای کسب شده در دوران حضورم در کشتی بعنوان نایب رئیس و دبیر کوشش نموده ایم با یاری همکاران کار کشتی در 45 روز اخیر به شکل مناسبی دنبال گردد و امکانات مورد احتیاج برای اردوهای تیم های ملی هم فراهم گردد.

دبیر سابق فدراسیون کشتی در مورد تغییر و تحولات در کادر فنی تیم های ملی پایه نیز گفت: چند هفته دیگر رقابت های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان کشور شروع می گردد و اواخر اسفندماه نیز انتخابی تیم های ملی در هر دو رده سنی نوجوانان و جوانان برای مسابقات آسیایی و جهانی برگزار خواهد شد بنابراین با در نظر دریافت اصل لزوم تعامل بین تیم های ملی در تمامی رده های سنی آقایان طلایی و توکلیان برای تیم های جوانان و نوجوانان آزاد انتخاب شدند ضمن اینکه حمید باوفا و فرشاد علیزاده سرمربیان تیم های کشتی فرنگی جوانان و نوجوانان به فعالیت خود ادامه می دهند.

دبیرکل شورای کشتی آسیا اضافه نمود: در رایزنی که با دولت تورلی خانف داشتم در کوشش هستیم در سال 2019 میزبانی رقابت های کشتی آزاد و فرنگی جوانان آسیا را کسب کنیم که موافقت اولیه با آن اجرا شده است و در صورت فراهم شدن شرایط امیدواریم با همکاری تمامی دستگاه های امر بتوانیم پس از سال 2004 میلادی میزبان یک رویداد آسیایی مهم در سال 2019 میلادی باشیم.

وی در مورد نقش شورای فنی تیم های ملی کشتی در تصمیم گیری های اخیر گفت: اعضای شورای فنی تیم های ملی افراد بزرگ و صاحب تجربه ای در کشتی کشور هستند که همواره سعی می کنم از تجارب و نظرات مشورتی این عزیزان بعنوان موسفیدان کشتی بهره مند شویم و در آینده در صورت فراهم شدن شرایط جوانان بیشتری به جمع این عزیزان اضافه می شوند.

بنی تمیم در مورد اینکه گفته می گردد وی راه فدراسیون قبلی را دنبال می نماید و کشتی نیز به تفکر و خون تازه احتیاج دارد گفت: وقتی برای کارهایی همچون نحوه چیدمان داوران یا فرآیند انتخاب تیم های ملی سال ها زحمت کشیده شده است به چه دلیلی باید همه آن ها را کنار بگذاریم. روش من این است که در مواردی که برای بهبود کار احتیاج به اصلاح وجود داشته اقدام کنم و ادامه دادن کارهای اصولی گذشته جزء اصول مدیریت صحیح است.

وی ادامه داد: فکر می کنم با انتخاب سرمربیان تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان و برخی مسائل دیگر نشان داده ام که مستقل عمل می کنم اما این کار را صحیح نمی دانم که کارها مثبت گذشته را کاملا متوقف کنم.

بنی تمیم گفت: از دکتر سلطانی فر وزیر محترم ورزش و جوانان و دکتر داورزنی معاون ورزش قهرمانی و سایر معاونین محترم که همیشه در کنار کشتی کشور بوده اند تشکر می کنم بی شک کشتی با تداوم حمایت های مدیران وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک می تواند در رقابت های المپیک نتایج خوبی را کسب کند و امیدوارم با مساعدت وزارت ورزش و جوانان هرچه زودتر مجمع انتخابات برگزار گردد تا رئیس آینده کشتی کار خود را برای رقابت های مهم المپیک شروع کند.

وی در انتها اضافه نمود: هنوز در مورد حضورم در انتخابات فدراسیون کشتی به جمع بندی نرسیده ام باید تا زمان ثبت نام از کاندیداها مسائل و جوانب مختلف را آنالیز و بعدا تصمیم گیری کنم و در انتها برای تمامی افرادی که قصد کاندیداتوری دارند آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم با ارائه برنامه های عملیاتی و اجرایی و بدور از تخریب، کارهای مثبت اجرا شده در گذشته در این مهم موفق باشند. کشتی کشور در 45 روز گذشته 6 مسابقه داخلی- بین المللی و 9 رقابت داخلی و 4 اعزام بین المللی و برگزاری اردوهای تیم های ملی را در برنامه داشته و برگزاری مسابقات بین المللی جام تختی در رشته آزاد و فرنگی و 18 مسابقه داخلی را تا انتها سال در برنامه خود دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 78

به "بنی تمیم: هنوز در مورد حضورم در انتخابات فدراسیون کشتی به جمع بندی نرسیده ام، مردم بزرگ ترین حامیان کشتی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنی تمیم: هنوز در مورد حضورم در انتخابات فدراسیون کشتی به جمع بندی نرسیده ام، مردم بزرگ ترین حامیان کشتی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید