به دلیل عزای عمومی، جشن های روز جهانی گردشگری در کشور لغو شد

به گزارش مجله بیزبینگ، به گفته معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، جشن های روز جهانی گردشگری به دلیل اعلام سه روز عزای عمومی در کشور لغو شد.

به دلیل عزای عمومی، جشن های روز جهانی گردشگری در کشور لغو شد

از سفر با تور مسافرتی کانادا قیمت لذت ببرید. سفری فراموش نشدنی به تورنتو و آبشار نیاگارا که حسابی حال شما را دگرگون خواهد کرد.

مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت:

برنامه های متنوعی را برای روز جهانی گردشگری داشتیم اما از آنجایی که در کل کشور به دلیل فوت زائران حج بیت الله الحرام تا سه روز عزای عمومی اعلام شده است، جشن های روز جهانی گردشگری در تهران و سایر استانها لغو شد.رحمانی موحد اضافه کرد:بخشی از این برنامه ها همایش و تقدیر از برترین ها بوده است ولی بخشی دیگر مربوط به برنامه های شاد روز جهانی گردشگری می شد که با ایام عزای عمومی در کشور در تعارض بود به این ترتیب شب گذشته، به همه اداره های کل میراث فرهنگی و گردشگری در استان ها ابلاغ کردیم که جشن و برنامه های شاد و موسیقی خود را از این برنامه ها حذف نمایند و تنها به بحث فرهنگسازی بپردازند.وی ادامه داد:قرار شده است که در ایام سه روز عزای عمومی، برنامه های مربوط به فرهنگ سازی و معرفی جاذبه های گردشگری برگزار گردد. برنامه ملی روز 5 مهر ماه (بزرگداشت روز جهانی گردشگری در تهران) نیز به سخنرانی و برنامه های معمول محدود می گردد. پس از این ایام در طول هفته، اگر اداره های کل میراث فرهنگی در استانها برنامه ای داشته باشند، می توانند طبق روال عادی آن را ادامه دهند.شب گذشته مراسم افتتاح نمایشگاه مشارکت های ملی گردشگری در بوستان نوروز درحال برگزاری بود، که پس از اعلام عزای عمومی در کشور، تمام اجراهای زنده گروه های موسیقی سنتی و برنامه های شاد این مراسم به یکباره لغو شد. رهبر معظم انقلاب درپی فاجعه مرگبار روز پنج شنبه در سرزمین منا، سه روز عزای عمومی در کشور اعلام کردند. منبع: خبرگزاری مهرمنبع: کجارو
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 657

به "به دلیل عزای عمومی، جشن های روز جهانی گردشگری در کشور لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به دلیل عزای عمومی، جشن های روز جهانی گردشگری در کشور لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید