بیعت شاهزاده معارض سعودی با احمد بن عبدالعزیز به عنوان شاه سعودی

به گزارش مجله بیزبینگ، یک شاهزاده سعودی در اعتراض به بازداشت اخیر شاهزادگان این کشور به دستور ولی عهد، با احمد بن عبدالعزیز برادر شاه سعودی اعلام بیعت کرد.

بیعت شاهزاده معارض سعودی با احمد بن عبدالعزیز به عنوان شاه سعودی

به گزارش گروه بین الملل مجله بیزبینگ، خالد بن فرحان آل سعودی شاهزاده معارض سعودی که در حال حاضر مقیم آلمان است به شیوه ای متفاوت به بازداشت اخیر شاهزادگان سعودی به دستور محمد بن سلمان ولی عهد این کشور واکنش نشان داد.

وی در توییتر نوشت: با احمد بن عبدالعزیز به عنوان شاه سعودی بیعت می کنم. این پیغام تمام خانواده آل سعود است، کسانی که سفر آنها به خارج از کشور ممنوع شد، سرکوب شدند و اجازه ابراز مخالفت با تمام سیاست های ملک سلمان به آنها داده نشد؛ سیاست هایی که ستون و صندلی بلاد حرمین شریفین را در راستا تحمیل کسی که شایستگی ولی عهدی ندارد، به لرزه درآورده است.

وی در توییت دیگری نوشت: آزادی از پایه های ایمان و تضمین ادامه پویایی زندگی است. اما این تنها با حرکتی عقلانی و پایدار رخ می دهد که نظام سیاسی آزاد در کشور حرمین شریفین به وجود آورد.

ابتدای هفته جاری اعلام شد، احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف از مهمترین رقبای محمد بن سلمان ولی عهد سعودی به همراه شماری دیگر از شاهزادگان به اتهام برنامه ریزی برای کودتا بازداشت شده اند.

احمد بن عبدالعزیز عموی محمد بن سلمان است و پس از شاه کنونی شانس بیشتری برای جانشینی دارد.

روزنامه وال استریت ژورنال یکشنبه هفته جاری از آزادی شماری از شاهزاده های بازداشت شده سعودی بعد از بازپرسی اطلاع داد.

این روزنامه به نقل از افراد آگاه نوشت که عبدالعزیز بن سعود بن نایف وزیر کشور عربستان سعودی و پدرش سعود بن نایف بن عبد العزیز بعد از بازپرسی آزاد شده اند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 870

به "بیعت شاهزاده معارض سعودی با احمد بن عبدالعزیز به عنوان شاه سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیعت شاهزاده معارض سعودی با احمد بن عبدالعزیز به عنوان شاه سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید