بیژن نوباوه: برگزاری جشنواره جهانی فجر در این شرایط یک موفقیت است

به گزارش مجله بیزبینگ، بیژن نوباوه، نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، ضمن حضور در کاخ جشنواره جهانی فیلم فجر، برگزاری این دوره از جشنواره در شرایط سخت کنونی را یک موفقیت مطرح کرد.

بیژن نوباوه: برگزاری جشنواره جهانی فجر در این شرایط یک موفقیت است

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، بیژن نوباوه؛ عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به همراه تنی چند از اعضای این کمیسیون عصر امروز، یکشنبه 9 خرداد از جشنواره جهانی فیلم فجر بازدید کرد و به تماشای فیلم سینمایی گیسوم نشست.

او در تبادل نظر با خبرنگار ستاد خبری جشنواره، درباره این رویداد بیان نمود: از نظر ما جشنواره جهانی فیلم فجر دو موضوع مهم دارد که باید به آن ها توجه گردد. یکی تعداد فیلم هایی که در آن به نمایش درمی آید و دیگری محتوای آنها. با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته این آثار را آنالیز می کنیم تا ببینیم نتیجه کار چه می گردد و چقدر می توان از برگزاری چنین جشنواره ای به بهترین شکل استفاده کرد. در حقیقت، ما به نتایج برگزاری این رویداد خوش بینیم و امیدواریم که در این آنالیز ها معین گردد، این ایده که بخش ملی و بین المللی جشنواره فجر را از همه جدا کردند، نتیجه بخش بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس، در ادامه صحبت هایش اضافه نمود: بعضی از دوستان، نسبت به جدایی این دو بخش از جشنواره فجر نقد داشتند، درحالی که ما معتقدیم این موضوع آنالیز کارشناسی می خواهد تا ببینیم مدل ادغام شده جشنواره فجر مناسب تر بود یا همین مدلی که در حال برگزاری است. برای رسیدن به پاسخ این سؤال، باید بخش های مختلف هر دو جشنواره آنالیز گردد تا در نهایت معین گردد، نتیجه چیست و باتوجه به این که چند سال است که این جشنواره ها جداگانه برگزار می شوند، دیگر می توان به یک نتیجه کارشناسانه رسید.

نوباوه در انتهای صحبت هایش با حمایت از برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر در شرایط کنونی، گفت: در حال حاضر خیلی از رویدادها، مراسم و برنامه های مختلف برگزار می شوند و ایرادی ندارد که یک جشنواره مهم مثل جشنواره جهانی فیلم فجر برگزار گردد. مهم این است که پروتکل های بهداشتی به درستی رعایت گردد، چون نمی توان رویدادی هنری را در این حد و اندازه متوقف کرد. اگر جشنواره های بین المللی را بتوانیم خوب و درست و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار کنیم، یک موفقیت به حساب می آید.

سی وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، از 5 تا 12 خرداد 1400 به دبیری محمدمهدی عسگرپور نویسنده، کارگردان و تهیه کننده سینما در تهران، در حال برگزاری است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1694

به "بیژن نوباوه: برگزاری جشنواره جهانی فجر در این شرایط یک موفقیت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیژن نوباوه: برگزاری جشنواره جهانی فجر در این شرایط یک موفقیت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید