ترامپ: ترجیح می دهم پامپئو کار کند تا اینکه ظرف بشوید! حمله ترامپ به شبکه خبری محبوبش به خاطر هشدار درباره هیدروکسی کلروکین

به گزارش مجله بیزبینگ، دونالد ترامپ در پاسخ به انتقاد از توصیه مایک پامپئو برای اخراج بازرس کل وزارت خارجه آمریکا که درباره سوءاستفاده از منابع دولتی از او تحقیق می کرد، وزیر خارجه را شخصی با کیفیت بالا و پسر با استعداد خواند.

ترامپ: ترجیح می دهم پامپئو کار کند تا اینکه ظرف بشوید! حمله ترامپ به شبکه خبری محبوبش به خاطر هشدار درباره هیدروکسی کلروکین

به نقل از پایگاه خبری هیل، استیو لینیک پیش از آنکه از بازرسی کل وزارت خارجه آمریکا اخراج شود، تحقیقاتی را انجام می داد تا معین شود آیا مایک پامپئو از یک مقام وزارت خارجه برای اجرای دستورات او و همسرش استفاده می کند یا خیر.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جمع خبرنگاران کاخ سفید در دفاع از پامپئو و توصیه اش برای اخراج لینیک گفت: شما به من درباره سگ گردانی و شستن ظروف می گویید و راستش را بخواهید من ترجیح می دهم او (پامپئو) پشت تلفن با برخی از رهبران جهان صحبت کند تا اینکه ظرف بشوید، چون شاید همسر یا فرزندانش آنجا نبوده اند!

قانونگذاران ارشد دموکرات تحقیقات درباره اخراج بازرس کل وزارت امور خارجه آمریکا را شروع کرده و گفته اند که پامپئو بعد از آنکه استیو لینیک تحقیق درباره فعالیت های او را شروع کرد، پیشنهاد اخراج او را مطرح کرده است.

همچنین تحقیقات دیگری از سوی لینیک وجود داشت که در پی این بود که آیا دونالد ترامپ به صورت غیرقانونی شرایط فوق العاده در مه 2019 صادر کرده است تا فروش تسلیحاتی به عربستان را بدون مجوز کنگره پیش ببرد یا خیر.

رئیس جمهور آمریکا به شبکه خبری محبوبش، فاکس نیوز به سبب هشدارهای یک مجری این شبکه نسبت به تاثیرات مرگبار بالقوه داروی هیدروکسی کلروکین بر خلاف توصیه های خودش به مصرف این دارو برای مقابله با کرونا حمله کرد.

به گزارش ایسنا، هشدار نیل کاووتو، مجری شبکه خبری فاکس نیوز در خصوص خطرات بالقوه مصرف خودسرانه داروی هیدروکسی کلروکین برای افراد دارای برخی شرایط جسمی پیش زمینه ای بعد از آن مطرح شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کووید-19 این دارو را شخصا مصرف می کند.

ترامپ در پستی در توئیتر در واکنش به هشدار های کاووتو درباره هیدروکسی کلروکین گفت: ما دلمان برای راجر ایلز (مدیر اجرایی ارشد سابق فاکس نیوز) تنگ شده است. شما اکنون (در فاکس نیوز) بیشتر از هر زمانی نیروهای مخالف با ترامپ دارید. به دنبال یک کانال جدید هستم!

مجری فاکس نیوز در برنامه اش با نام جهانی شما با نیل کاووتو هشدارش درباره مصرف هیدروکسی کلروکین را به فاصله کمی بعد از اظهارات ترامپ درباره مصرف این دارو توسط خودش مطرح کرده و این اظهارات ترامپ را بهت آور خواند. کاووتو به وجود برخی مطالعات اشاره کرد که نشان داده اند مصرف هیدروکسی کلروکین می تواند برای برخی افراد با شرایط پیش زمینه ای همچون افراد دارای مسائل قلبی خطرناک باشد.

کاووتو خاطر نشان کرد: حقیقت مساله این است زمانی که رئیس جمهور پرسید که شما چه چیزی برای از دست دادن دارید؟ باید گفت که بر اساس برخی مطالعات، گروه های آسیب پذیر مردم یک چیز برای از دست دادن با این دارو دارند و آن هم جانشان است.

وی افزود: اگر شما در گروه افراد با ریسک زیاد باشید و شروع به مصرف این دارو به عنوان یک درمان پیشگیرانه به جهت دفع ابتلا به ویروس کنید و یا در یک سناریوی بدتر، اگر شما دارید با ویروس دست وپنجه نرم می کنید و در عین حال جزو این گروه از افراد آسیب پذیر هم هستید، پس این دارو شما را خواهد کشت.

بعد از آنکه ترامپ به مصرف داروی هیدروکسی کلروکین توسط خودش اذعان کرد، شان کانلی، پزشک شخصی خود او نیز با تایید مصرف این دارو از سوی ترامپ گفت که هر دوی آنها به این نتیجه رسیده اند که مزایای بالقوه این دارو بر خطرات نسبی آن برتری دارد.،ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان رااینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1037

به "ترامپ: ترجیح می دهم پامپئو کار کند تا اینکه ظرف بشوید! حمله ترامپ به شبکه خبری محبوبش به خاطر هشدار درباره هیدروکسی کلروکین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: ترجیح می دهم پامپئو کار کند تا اینکه ظرف بشوید! حمله ترامپ به شبکه خبری محبوبش به خاطر هشدار درباره هیدروکسی کلروکین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید