ترامپ: ما 23 میلیارد دلار برای امنیت مرزی دریافت خواهیم کرد

به گزارش مجله بیزبینگ، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در صفحه شخصی توئیتر خود از احتمال تصویب بودجه 23 میلیارد دلاری برای ساخت دیوار مرزی با کشور مکزیک اطلاع داد.

ترامپ: ما 23 میلیارد دلار برای امنیت مرزی دریافت خواهیم کرد

به گزارش، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در صفحه شخصی توئیتر خود از احتمال تصویب بودجه 23 میلیارد دلاری برای ساخت دیوار مرزی با کشور مکزیک اطلاع داد.

ترامپ با اشاره به ارائه طرح امنیت مرزی از سوی سناتور ریچارد شلبی، نوشت: به وسیله منابع دیگر، پول زیادی دریافت خواهیم کرد. ما حدود 23 میلیارد دلار برای امنیت مرزی به دست می آوریم.

وی سپس با طعنه به نمایندگان و سناتور ها دموکرات در کنگره آمریکا که مانع تصویب لایحه بودجه تقریبا 6 میلیارد دلاری برای ساخت دیوار در مرز مکزیک شده اند، اضافه نمود: فارغ از آن پول، (دیوار) هم اکنون که صحبت می کنیم در حال ساخته شدن است.

این در حالی است که به نوشته واشنگتن اگزمینر، وزارت خزانه داری آمریکا گزارش داده بدهی بی سابقه عمومی دولت فدرال این کشور با افزایش 2 تریلیون دلاری طی 18 ماه اخیر و بعد از به قدرت رسیدن ترامپ به عنوان رئیس جمهور، به میزان 22.013 تریلیون دلار رسید که با افزایش دو برابری طی یک دهه اخیر روبرو شده است.

از این رقم، مبلغی حدود 16.1 تریلیون دلار، بدهی دولت آمریکا به مردم و 5.8 تریلیون دلار بدهی درون دولتی است.

دولت آمریکا از تاریخ 22 دسامبر سال گذشته میلادی در پی بی نتیجه ماندن رایزنی ها میان مقامات دموکرات و جمهوری خواه برای تخصیص بودجه مورد احتیاج در ساخت دیوار مرزی مکزیک، به مدت 35 روز تعطیل شد. در نهایت ترامپ دولت آمریکا را به طور موقت به مدت 3 هفته بازگشایی کرد.

این ضرب العجل 3 هفته ای ترامپ روز آدینه این هفته خاتمه می یابد و در صورت به توافق نرسیدن دموکرات ها و جمهوری خواستار برای ساخت این دیوار، ممکن است دولت آمریکا مجددا تعطیل گردد.

تعطیلی 35 روزه دولت آمریکا طولانی ترین تعطیلی در کل تاریخ آمریکا محسوب می گردد و حدود 11 میلیارد دلار به اقتصاد این کشور آسیب وارد نموده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 110

به "ترامپ: ما 23 میلیارد دلار برای امنیت مرزی دریافت خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: ما 23 میلیارد دلار برای امنیت مرزی دریافت خواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید