تمام سناریوهای برگزیت رشد مالی انگلیس را به شدت کاهش می دهد

به گزارش مجله بیزبینگ به نقل از اسپوتنیک، طبق تحلیل بنچ مارک های مالی که توسط تعدادی از ادارات دولتی اجرا شده، تحت همه سناریوهای ممکن برگزیت، در 15 سال آینده اقتصاد انگلیس به شدت آسیب خواهد دید؛به این معنا که در شرایطی که برگزیت بدون توافق تجاری انجام گردد، اقتصاد انگلیس 7.7 درصد کوچکتر خواهد شد.

تمام سناریوهای برگزیت رشد مالی انگلیس را به شدت کاهش می دهد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

مقامات لندن، سناریوهای احتمالی متعددی را مدل سازی کردند و وزیر کشور، فیلیپ هموند، می گوید اگر شما به این رویداد به طور خالص از لحاظ مالی نگاه کنید. در همه این سناریوها، انگلستان پس از برگزیت وضعیت بدتری خواهد داشت. البته هیچ کدام از این سناریوها، توافقی را که نخست وزیر ترزا می، با اتحادیه اروپا به دست آورده است، دنبال نمی نمایند.

طبق سناریویی که در آن موانع غیرتعرفه ای 50 درصد بالاتر باشند، رشد مالی انگلیس تا سال 2035/2036 حدود 2.1 درصد افت خواهد نمود.

سناریوی اتحادی ای ای اِی و نروژ، باعث می گردد اقتصاد انگلیس در 15 سال آینده 1.4 درصد آب برود؛ این درحالی است که تحت توافقی به سبک کانادا، که بوریس جانسون و دیوید دیویس هوادار آن هستند، اقتصاد انگلیس در این بازه 4.9 درصد افت خواهد نمود.

تمام این سناریوها با فرض این است که قوانین مهاجرتی اتحادیه اروپا، پس از جدایی انگلیس، دست نخورده باقی بمانند و انگلیس در به امضا رساندن توافقات تجاری با آمریکا و سایر اقتصادهای مهم غیر از اتحادیه اروپا، مانند چین، هند و استرالیا، پیروز باشد. اگر قوانین مهاجرتی سخت گیرانه تر شوند و باعث شوند هیچ مهاجرتی از اتحادیه اروپا و حوزه مالی اروپا به انگلیس صورت نگیرد، نرخ رشد مالی تا سال 2035/2036 حدود 1.8 درصد افت می نماید.

اما وزیر برگزیت سابق، دیوید دیویس، گفت که پیش بینی های قبلی خزانه داری این کشور تقریبا هیچ وقت درست از آب درنیامده اند و اغلب به شدت غلط بوده اند؛ پیش بینی هایی که نشان می داد پس از رای گیری برگزیت، در طول 18 ماه اقتصاد انگلیس 2.1 درصد آب خواهد رفت، کاملا بی اساس بودند و در واقع اقتصاد انگلیس در آن بازه 2.8 درصد هم رشد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 389

به "تمام سناریوهای برگزیت رشد مالی انگلیس را به شدت کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام سناریوهای برگزیت رشد مالی انگلیس را به شدت کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید