فراوری اسپری بینی ضدکرونا با دریافت حمایت اقتصادی دولتی توسعه می یابد

به گزارش مجله بیزبینگ، یکی از شرکت های دارویی استرالیایی با دریافت بودجه دولتی یک میلیون دلاری به دنبال ارائه اسپری بینی ضدکرونا است. در این اسپری از دندریمر استفاده شده است.

فراوری اسپری بینی ضدکرونا با دریافت حمایت اقتصادی دولتی توسعه می یابد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، شرکت استارفارما (Starpharma) مبلغ یک میلیون دلار بودجه برای توسعه فناوری اسپری بینی به منظور مقابله با ویروس کووید 19 دریافت کرد.

صندوق آینده پژوهشی پزشکی استرالیا (MRFF) این بودجه را در اختیار استارفارما قرار داده است تا با استفاده از این بودجه بتواند توسعه اسپری ضدویروسی کووید 19 را تسریع کند.

این اسپری با استفاده از دندریمر ساخته شده است، نانوساختاری که با نام SPL 7013 توسط استارفارما توسعه داده شده است که فعالیت قابل توجهی علیه ویروس SARS-CoV-2 دارد. این دندریمر با جلوگیری از تعامل پروتئین های سطحی ویروس و پروتئین های گیرنده سلول انسانی عمل می نماید.

شرکت استارفارما یکی از پنج شرکتی بود که بودجه ویژه کووید 19 را برای پروژه هایی با توانایی دستیابی سریع در واکنش به بیماری همه گیر کووید 19 طی 12 ماه دریافت کرد.

این بودجه شرکت استارفارما را قادر می سازد تا سرعت توسعه و تجاری سازی اسپری ضدویروسی کووید 19 را افزایش دهد.

از این فناوری می توان برای فراوری واکسن مکمل استفاده کرد تا از انتقال ویروس کووید 19 جلوگیری گردد. این دندریمر می تواند درمان بالقوه ای برای بیماری هایی نظیر ایدز، تبخال، هپاتیت و زیکا باشد.

جکی فیرلی، مدیرعامل شرکت استارفارما در این باره گفت: ما بسیار شاد هستیم که فناوری اسپری بینی ما برای دریافت این حمایت اقتصادی انتخاب شده است، به ویژه این که رقابت جدی و نفس گیری میان پروژه های شرکت کننده در این رقابت وجود داشت.

وی ادامه داد: این یک پیشگامی عظیم است که هدف آن، تسریع در نوآوری های استرالیا برای مقابله با بیماری همه گیر کووید 19 است و ما از دولت برای تداوم حمایت از چنین برنامه هایی تشکر می کنیم که باعث توسعه محلی درمان های نوین و نوآورانه برای بیماران در سراسر دنیا می گردد.

وی بیان نمود: انتخاب پروژه شرکت استارفارما نشان می دهد که این فناوری در کوتاه مدت می تواند به ویژگی هایی متمایز در کنار دیگر راهبرد ها نظیر واکسن های ضدکرونا به مقابله با این بیماری بپردازد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1264

به "فراوری اسپری بینی ضدکرونا با دریافت حمایت اقتصادی دولتی توسعه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری اسپری بینی ضدکرونا با دریافت حمایت اقتصادی دولتی توسعه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید