فراوری واکسن آنفلونزا به شکل قرص

به گزارش مجله بیزبینگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، محققان ادعا می نمایند یک واکسن جدید آنفلونزا به شکل قرص ساخته اند که نسبت به نمونه های تزریقی کارآمدتر است.

فراوری واکسن آنفلونزا به شکل قرص

محققان ادعا می نمایند در آزمایش کپسول VXA-A1.1، میان افرادی که این واکسن خوراکی را دریافت کردند، عده کمتری بیمار شدند.

شرکت Vaxart.Inc این واکسن را ابداع نموده است. در آزمایش ها قرص مذکور در مقایسه با دارونما و همین طور واکسن تزریقی آنفلونزا عملکرد بهتری داشت.

محققان ادعا می نمایند فراوری نسخه قرصی این واکسن سریع تر و ارزانتر است و دسترسی به درمان را در کشورهای در حال توسعه گسترش می دهد.

برای آنالیز این واکسن خوراکی، 179 نفر بین سنین 18تا 49 سال از آگوست 2016 تا ژانویه 2017 میلادی در یک آزمایش شرکت کردند. به طور تصادفی از بعضی شرکت نمایندگان خواسته شد قرص، واکسن تزریقی یا دارونما را مصرف نمایند. در فاصله زمانی گفته شده شرکت نمایندگان در معرض آنفلونزا A/H1N1 قرار گرفتند که یکی از شایع ترین انواع این بیماری است.

آزمایش ها نشان داد، در بدن 29 درصد افرادی که واکسن خوراکی دریافت نموده بودند، 35 درصد افرادی که واکسن تزریقی دریافت نموده بودند و 48 درصد افرادی که دارونما دریافت نموده بودند، ویروس آنفلونزا وجود دارد.

علاوه برآن خطر ابتلا به ویروس آنفلونزا نیز در گروهی که واکسن خوراکی دریافت نموده بودند در مقایسه با گروه دارونما39 درصد و در مقایسه با گروهی که واکسن تزریقی دریافت نموده بودند 27 درصد کاهش یافته بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 24 اسفند 1398 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 741

به "فراوری واکسن آنفلونزا به شکل قرص" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری واکسن آنفلونزا به شکل قرص"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید