جزییات افزایش تعرفه برق اعلام شد

به گزارش مجله بیزبینگ، به گزارش خبرنگاران، محمد حسن متولی زاده امروز در حاشیه شروع مرحله نخست اقدام فراگیر توزیع برق در سال 1400 در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مشترکان کم مصرف به دلیل بهره مندی از تخفیف کم مصرفی خود و رایگان شدن قبض برق مشمول افزایش تعرفه مصوب هیات وزیران نخواهند شد، گفت: براساس مصوبه هیات وزیران و در طرح برق امید مشترکان به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسیم شده اند.

جزییات افزایش تعرفه برق اعلام شد

او ادامه داد: عملکرد این طرح در6 ماه گذشته نشان داد حدود هفت میلیون مشترک توانستند با رعایت الگوی کم مصرفی در محدوده کم مصرف قرار گیرند و از صورت حساب با تخفیف 100 درصدی برخودار شده و قبض رایگان دریافت نمایند. انتظار می رود تعداد مشترکان کم مصرف به 9 میلیون مشترک افزایش یابد و مشمول تعرفه تخفیفی شوند.

مدیر عامل توانیر با بیان اینکه تعداد مشترکان پر مصرف هم که 4 میلیون بودند حدود 6 درصد کاهش یافته و این نشان از توجه مردم به رعایت مصرف دارد، ادامه داد: برای مشترکان خوش مصرف که جامعه بیشتری هستند صورت حساب ها فقط 7 درصد تغییر خواهد نمود و برای مشترکان پر مصرف این افزایش بیشتر است و در عمل 16 درصد بعلاوه هفت درصد خواهد بود و اگر مصرف تعدیل نگردد 10 درصد دیگر اضافه می گردد.

متولی زاده شرح داد: مشترکان پر مصرف می توانند با اقدامات بسیار ساده ای 10 درصد مصرف خود را کاهش داده و از 30 درصد کاهش صورت حساب برخودار شوند.

منبع: ایسنا

گزارش رشد 22 درصدی مصرف برق فروردین 1400 را از سایت خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1653

به "جزییات افزایش تعرفه برق اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات افزایش تعرفه برق اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید