حمایت از بخش خصوصی، سیاست قطعی وزارت نفت

به گزارش مجله بیزبینگ، در نشست مشترک وزیر نفت با اعضای هیئت مدیره انجمن شرکت های مهندسی و پیمانکاری نفت، گاز و پتروشیمی (اَپک)، اعضای هیئت مدیره اَپک ضمن ارائه مجموعه منتشر شده ای از سوابق و تجربه ها در زمینه نظام فنی و اجرایی صنعت نفت به بیژن زنگنه، وزیر نفت، گزارشی از مسائل مبتلابه شرکت های پیمانکاری نفت و گاز ناشی از شیوع کرونا و همینطور خلاصه ای از نتایج نشست های مشترک شان با سازمان برنامه بودجه را مطرح کردند.

حمایت از بخش خصوصی، سیاست قطعی وزارت نفت

آنها همچنین خواهان حمایت وزارت نفت از ایجاد کنسرسیوم هایی از شرکت های پیمانکاری بخش خصوصی برای حضور در فضای رقابتی طرح ها و پروژه های صنعت نفت شدند.

وزیر نفت در واکنش به مسائل مطرح شده ازسوی اعضای هیئت مدیره اپک، درباره هزینه های ناشی از مقابله با کرونا گفت: اگر برای مقابله با کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی هزینه ای به صورت منطقی به پیمانکار تحمیل گردد، در قالب متن حقوقی روشن و به طور منصفانه قابل آنالیز است؛ اما کرونا نباید به ابزاری برای حل مسائل قراردادی کارفرما و پیمانکار بدل گردد.

زنگنه اضافه کرد: فراموش نکنیم شیوع کرونا به یکی از واقعیت های زندگی جاری تبدیل شده و باید ضمن مقابله با آن، فعالیت ها را پیش ببریم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه وزارت نفت از توانمندسازی و توسعه بخش خصوصی به عنوان یک سیاست قطعی حمایت می نماید، گفت: نفت از حضور شرکت های بخش خصوصی که در کنار هم کار را درست تعریف و اجرا می نمایند استقبال می نماید.

وزیر نفت درباره الزام های توانمندسازی در عرصه پیمانکاری صنعت نفت، بر اهمیت مواردی از جمله رعایت اصل اخلاق حرفه ای، کار با رویکرد حفظ منافع ملی و تقویت حضور جوان ترها تاکید نمود و گفت: خوشبختانه به واسطه تقویت توان شرکت های داخلی، هم اکنون در زمینه ساخت و نصب هیچ نیازی به شرکت های خارجی وجود ندارد.

زنگنه در مصاحبه با اعضای هیئت مدیره انجمن شرکت های مهندسی و پیمانکاری نفت، گاز و پتروشیمی، پیشنهاد داد: انجمن نسبت به رتبه بندی حرفه ای و مستدل خارج از نظام دولتی اقدام کند. نتایج این کار می تواند در بخش های دولتی هم استفاده گردد.

وزیر نفت بر ضرورت گسترش مالکیت عمومی و مردمی کردن اقتصاد در راستا تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی تاکید نمود و با بیان اینکه شرکت های مهندسی، مشاور و پیمانکاری نفت و گاز برای بقا در این شرایط سخت هنر زیادی به خرج داده اند، یادآور شد: وزارت نفت وظیفه دارد تا حد امکان برای استفاده از ظرفیت این شرکت ها کار تعریف نموده و فضا را برای رونق فعالیت های شان مساعد کند؛ این مهم با جدیت در دستور کار واقع شده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1509

به "حمایت از بخش خصوصی، سیاست قطعی وزارت نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از بخش خصوصی، سیاست قطعی وزارت نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید