خبرنگاران استاندار خوزستان: سرعت گسترش ویروس کرونا در غرب خوزستان بالا است

به گزارش مجله بیزبینگ، آبادان - خبرنگاران - استاندار خوزستان تعداد بیماران ویروس کرونا کووید 19 در شهرستان آبادان، خرمشهر و شادگان را 49 بیمار اعلام نمود و گفت: سرعت گسترش ویروس کرونا در غرب خوزستان بالا است.

خبرنگاران استاندار خوزستان: سرعت گسترش ویروس کرونا در غرب خوزستان بالا است

به گزارش مجله بیزبینگ غلامرضا شریعتی یکشنبه شب در برنامه تلویزیونی شب های اروند صدا و سیمای مرکز آبادان گفت: از ابتدای اسفند ماه تا به امروز 299بیمار باعلائم سندرم تنفسی به بیماستان های تابعه دانشکده علوم پزشکی آبادان مراجعه نموده اند که تا به امروز طبق یافته های آزمایشگاهی 23 بیمار در آبادان، 16 بیمار در خرمشهر و 10 بیمار در شادگان به بیماری ویروس کرونا کووید 19 مثبت بوده اند.

وی 67 درصد از بیماران کرونایی در شهرستان های جنوب غرب خوزستان را مردان و 30درصد زنان بیان کرد و اضافه کرد: میانگین بیماران کرونایی منطقه در حدود 50 سال است که متاسفانه در میان بیماران یک کودک16 ماهه نیز وجود دارد.

شریعتی آمار فوتی های ویروس کرونا در شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان را چهار بیمار بیان کرد و گفت:همه فوت شدگان در منطقه مرد هستند.

وی مناطق ذوالفقاری، احمدآباد و امیری را مناطق پرخطر و قرمز مبتلایان به ویروس کرونا در آبادان بیان کرد و بیان داشت:شهرداری این مناطق را در اولویت گندزایی و ضدعفونی خود قرار دهد.

استاندار خوزستان خود مراقبتی، رعایت نکات بهداشتی و ماندن در خانه را تنها راه قطع حلقه انتقال و انتشار ویروس کرونا دانست و گفت:مردم نقش اساسی و کلیدی در این امر را برعهده دارند.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص تعطیل اعلام شدن اداره های شهرستان های آبادان و خرمشهر گفت:سیاست دولت در این است که خللی در کار مردم ایجاد نشود ولی اگر مسوولان منطقه برای مدتی تصمیمی گرفتند ما به آن احترام می گذاریم.

شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان از خدمات بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان بهره می برند.

استان خوزستان تا کنون 253 بیمار مبتلا به ویروس کووید19 بوده که 33 نفر تنها تا کنون فوت نموده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 884

به "خبرنگاران استاندار خوزستان: سرعت گسترش ویروس کرونا در غرب خوزستان بالا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار خوزستان: سرعت گسترش ویروس کرونا در غرب خوزستان بالا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید