خبرنگاران تشکل های تعاونی ظرفیتی برای اشتغال جامعه ایثارگران است

به گزارش مجله بیزبینگ، زاهدان- خبرنگاران- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان وبلوچستان گفت: برای ایجاد اشتغال جامعه ایثارگران می توان از ظرفیت ایجاد تشکل های تعاونی برای تولید اجناس و کالاهای داخلی بهره برد و زمینه عرضه محصولات آنان را فراهم کرد.

خبرنگاران تشکل های تعاونی ظرفیتی برای اشتغال جامعه ایثارگران است

به گزارش خبرنگاران مهرداد جهاندیده روز پنجشنبه در نشست بررسی فرایند اجرایی تفاهم نامه وزارت متبوع و بنیاد شهید و امور ایثارگران در این باره اظهارداشت: بر اساس این تفاهم نامه از ظرفیت قانونی در حوزه اشتغال و درمان برای خدمات دهی به ایثارگران، جانبازان و خانواده های شهدا استفاده خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی در سیستان وبلوچستان با 10 دستگاه اجرایی و موسسات پولی و بانکی به قشر گسترده ای از مردم خدمات رسانی می کند شرح داد: این دستگاه ها با استفاده از توان و ظرفیت موجود خود آماده خدمت رسانی به جامعه ایثارگران، جانبازان و خانواده معزز شهدا هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان وبلوچستان بیان نمود: در قوانین کشور به ایثارگران و خانواده های آنان توجه ویژه ای شده و در سال های اخیر ابزارها و شرایط مناسبی برای حمایت از اشتغال ایثارگران به وجود آمده است.

وی اظهار داشت: برای ایجاد اشتغال جامعه ایثارگران می توان از ظرفیت ایجاد تشکل های تعاونی برای تولید اجناس و کالاهای داخلی بهره برد و زمینه عرضه محصولات آنان را فراهم کرد.

جهاندیده بیان نمود: همچنین از محل منابع تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری، سهمیه ای برای نهادهای حمایتی نظیر بنیاد شهید در نظر گرفته شده است که می توان از این ظرفیت نیز استفاده کرد.

وی همچنین برای پیشبرد هرچه سریع تر مفاد این تفاهم نامه خواستار تشکیل کمیته استانی مشترک بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بنیاد شهید شد و بر ضرورت اطلاع رسانی اجرای تفاهم نامه و مزایای آن در بین جامعه هدف تاکید کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1357

به "خبرنگاران تشکل های تعاونی ظرفیتی برای اشتغال جامعه ایثارگران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تشکل های تعاونی ظرفیتی برای اشتغال جامعه ایثارگران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید