خبرنگاران عضو کنگره آمریکا: آبرامز نباید مسوول سیاست در قبال ایران باشد

به گزارش مجله بیزبینگ، تهران- خبرنگاران- عضو زن مسلمان کنگره آمریکا با انتقاد از پیشینه مسوول جدید گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه ایالات متحده، گفت: الیوت آبرامز نباید مسوول سیاست [در قبال] ایران باشد.

خبرنگاران عضو کنگره آمریکا: آبرامز نباید مسوول سیاست در قبال ایران باشد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

ایلهان عمر عضو زن مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا عصر آدینه در واکنش به انتصاب الیوت آبرامز به عنوان مسوول جدید گروه اقدام [علیه] ایران در وزارت خارجه آمریکا نوشت: الیوت آبرامز به کنگره دروغ گفت و بر کشتار صدها شهروند غیرنظامی سرپوش گذاشت.

وی اضافه نمود: الیوت آبرامز نباید مسوول سیاست [در قبال] ایران - یا هر سیاست دیگری - باشد.

برایان هوک مسوول پیشین گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا روز گذشته خاطرنشان کرد که از سمت خود استعفا می دهد. مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا با تأیید این مطلب، آبرامز را که در زمان حاضر نماینده ویژه ایالات متحده در امور ونزوئلاست، با حفظ سمت جایگزین هوک کرد.

آبرامز در دولت های رونالد ریگان، جورج دبلیو بوش هم فعالیت داشته است. او یک نئومحافظه کار است که در ماجرای ایران-کنترا هم دخالت داشت. وی در سال 1991 میلادی، به دلیل سرپوش پنهان کردن اطلاعات مهم ماجرای ایران-کنترا از کنگره، گناهکار اعلام شد.

بعدها جورج اچ. دبلیو. بوش او را به خاطر این جرم بخشید و آبرامز به خدمت در پست های سیاست خارجی در داخل و خارج از دولت ادامه داد.

عمر، پیشتر نیز هنگامی که آبرامز در جلسه استماعی در کنگره حضور یافته بود، او را به چالش کشید. نماینده مینه سوتا در مجلس آمریکا خطاب به آبرامز گفت: آقای آبرامز، در سال 1991 شما به 2 مورد از مخفی نگه داشتن اطلاعات از کنگره در رابطه با موضوع ایران-کنترا محکوم شدید که بعداً توسط رییس جمهوری جورج اچ. دبلیو. بوش بخشیده شد. نمی فهمم که چرا اعضای این کمیته یا مردم آمریکا باید شهادت امروز شما را صادقانه بپندارند.

عمر همچنین به مساله کشتار السالوادور در سال 1981 نیز اشاره نمود که ارتش مسلح شده آن کشور از سوی آمریکا، هزار غیرنظامی را به قتل رساند و گفت: در سال 1982، آبرامز گزارش های خبری درباره این قتل عام را بی اعتبار و تبلیغ چپ خواند و رد کرد و پس از آن، پرونده دولت ریگان در السالوادور را یک دستاورد شگفت آور توصیف کرد.

این عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از آبرامز پرسید: آیا فکر می کنید کشتار گسترده، یک دستاورد شگفت آور است که تحت نظر ما رخ داد؟

منبع: ایرنا
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1181

به "خبرنگاران عضو کنگره آمریکا: آبرامز نباید مسوول سیاست در قبال ایران باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عضو کنگره آمریکا: آبرامز نباید مسوول سیاست در قبال ایران باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید