خبرنگاران هما: پرواز رم - تهران درصورت کسب مجوز وزارت بهداشت انجام می شود

به گزارش مجله بیزبینگ، تهران- خبرنگاران- هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به ضرورت اجرای دستورات وزارت بهداشت برای حفظ سلامتی هموطنان، در صورت صدور مجوز پرواز رم - تهران این پرواز برنامه ریزی و انجام می شود.

خبرنگاران هما: پرواز رم - تهران درصورت کسب مجوز وزارت بهداشت انجام می شود

به گزارش روز جمعه روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما در اطلاعیه ای ضمن عذرخواهی از مسافران پرواز لغو شده روز جمعه (29 فروردین) بیان نمود در پی شیوع ویروس کرونا در جهان و قطع پروازهای بیشتر شرکت های هواپیمایی، بسکمک از هموطنان خارج از کشور از جمله دانشجویان درخواست بازگشت به کشور را داشتند.

در این اطلاعیه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: براساس درخواست های وزارت امور خارجه و تایید وزارت بهداشت، هما جهت بازگرداندن هموطنان، چند پرواز یک طرفه به برخی کشورها را برقرار کرده است.

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در خصوص برقراری پرواز رم به تهران نیز تاکید کرد پس از درخواست و پیگیری سفارت ایران در ایتالیا و موافقت و صدور مجوز توسط وزارت بهداشت، یک پرواز در تاریخ 27 فروردین ماه از رم به تهران انجام شد و طی آن تعدادی از دانشجویان به کشور بازگشتند.

براساس این اطلاعیه به دلیل رفتارهای نامناسب عده ای از مسافران این پرواز و عدم تمکین و رعایت پروتکل های بهداشتی و مقررات قرنطینه ای، مسوولان بهداشتی کشور برای حفظ سلامت مسافران، خانواده های آنها و شهروندان ایرانی تصمیم به لغو پرواز روز جمعه گرفتند.

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در خصوص نشر مطالبی در فضای مجازی مبنی بر درخواست کشور ایتالیا جهت برقراری پرواز رایگان توسط این کشور و بازگرداندن هموطنان ایرانی یا صدور مجوز پرواز از طرف سازمان هواپیمایی کشوری ایتالیا مشروط بر انجام پرواز رایگان توسط هما نیز بیان نمود: این مطالب به هیچ عنوان صحت ندارد.

ایران ایر اضافه نمود: صدور مجوز انجام یک پرواز بین المللی در حدود اختیارات شرکت های هواپیمایی نبوده و سازمان هواپیمایی کشوری متولی صدور مجوز است؛ همچنین انجام این پروازها که در راستا رفت بدون مسافر انجام می شود برای هما به هیچ عنوان صرفه اقتصادی نداشته و صرفاً جهت کمک به هموطنان و عمل به مسوولیت اجتماعی انجام می شود.

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران خبر داد: با توجه به ضرورت اجرای دستورات وزارت بهداشت جهت حفظ سلامتی هموطنان، در صورت صدور مجوز، این پرواز برنامه ریزی و انجام می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 969

به "خبرنگاران هما: پرواز رم - تهران درصورت کسب مجوز وزارت بهداشت انجام می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هما: پرواز رم - تهران درصورت کسب مجوز وزارت بهداشت انجام می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید