خداحافظی ستاره کشتی آذربایجان از دنیای قهرمانی

به گزارش مجله بیزبینگ، به گزارش خبرنگاران، برخی رسانه های آذربایجانی از خداحافظی جبرئیل حسن اُف کاپیتان تیم کشتی آزاد آذربایجان از دنیای قهرمانی خبر دادند. این در حالیست که کادر مربیگری تیم ملی آذربایجان هنوز تصمیم نهایی خود را در این خصوص اعلام نکرده است.

خداحافظی ستاره کشتی آذربایجان از دنیای قهرمانی

حسن اف در حال حاضر عضو تیم ملی جمهوری آذربایجان است اما اعلام کرده در آینده ای نزدیک برای ادامه حضورش در کشتی تصمیم می گیرد که به عنوان کشتی گیر یا مربی به فعالیتش در کشتی ادامه دهد.

نکته قابل توجه اینکه جبرئیل حسن اف یکی از کشتی گیران مسلمان تیم جمهوری آذربایجان محسوب می شود که سال گذشته نیز در جریان رقابت های لیگ برتر کشتی آزاد کشورمان 5 مدال قهرمانی جهان و برنز المپیک خود به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد. بر این اساس حسن اف به عنوان نخستین ورزشکار خارجی محسوب می شود که مدال هایش را به موزه آستان قدس رضوی (ع) اهداء کرده است. او در بازی های المپیک 2016 ریو به مدال برنز وزن 74 کیلوگرم رسید و علاوه بر مدال برنز بازی های اروپایی، دو مدال نقره و دو مدال برنز مسابقات جهانی و سه مدال طلا، سه نقره و دو برنز در رقابت های قهرمانی اروپا را نیز در کارنامه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1395

به "خداحافظی ستاره کشتی آذربایجان از دنیای قهرمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خداحافظی ستاره کشتی آذربایجان از دنیای قهرمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید