داستان واگذاری های بی حساب و کتاب املاک شهرداری، بهزیستی در پاییز به بهاران می رسد؟

عضو شورای شهر تهران در واکنش به مصوبه استانداری تهران مبنی بر واگذاری 8 مرکز بهاران گفت: استانداری نمی تواند برای شورا و شهرداری تهران مصوب کند که چه کاری انجام دهند.

داستان واگذاری های بی حساب و کتاب املاک شهرداری، بهزیستی در پاییز به بهاران می رسد؟

به گزارش خبرنگار ، طی چند سال اخیر شهرداری تهران برای حمایت از معتادان بهبود یافته مراکزی تحت عنوان بهاران را تأسیس کرد تا این افراد بتوانند پس از ترک، در این مراکز حرفه آموزی نمایند و پس از بازگشت به جامعه از این طریق برای خود کسب درآمد نمایند.

اما به تازگی استانداری تهران خواهان واگذاری این مراکز به بهزیستی شده بود که این خواسته با واکنش تند حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران روبرو شد.

به قول قدیمی ها هنوز نه بارِ و نه به دار که سایت سازمان بهزیستی کشور هم با خوشحالی تمام تیتر زده است که شهرداری تهران مراکز بهاران را به بهزیستی واگذار کرد این طور که پیداست استاندار بریده و بهزیستی هم دوخته است.

از سوی دیگر تنها یک روز پس از واکنش صریح حق شناس به سخنان محسنی بند پی، حال داریوش بیات نژاد مدیر کل بهزیستی استان تهران هم پا به میدان گذاشته و با افشای ناگفته های استاندار گفته است: براساس مصوبه استانداری تهران، به زودی 8 مرکز بهاران در قالب تفاهم نامه ای در اختیار سازمان بهزیستی قرار خواهند گرفت و این مراکز به وسیله سازمان و در قالب یک قرارداد به موسسات حوزه کاهش آسیب واگذار خواهند شد.

به درستی معلوم نیست که این مصوبه چقدر ارزش قانونی و حقوقی دارد، زیرا در حال حاضر مراکز بهاران در اختیار شهرداری هستند و واگذاری آن ها از جهت شورا باید عبور کند.

محمد جواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار ، به اظهارات بیات نژاد واکنش نشان داد و با خنده و تعجب گفت: استانداری نمی تواند، برای شورا و یا شهرداری مصوب کند که چه کاری انجام دهد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران توضیح داد: استانداری نماینده دولت است و در حوزه اختیارات سازمان های دولتی تصمیماتش می تواند با موافقت دستگاه مربوطه مطاع باشد.

وی ادامه داد: اینکه استاندار تصمیم بگیرد برای یک بخش عمومی مانند شهرداری اتفاقی رخ دهد، در حوزه اختیارات استانداری نیست.

حق شناس گفت: قطعا اگر شهرداری بخواهد، برای واگذاری اموال شهر تصمیم بگیرد، نمی تواند بدون لایحه و یا طرح اقدامی انجام دهد و اگر بخواهد تفاهم نامه ای هم بنویسد باید با این قاعده پیش رود.

همچنین پیروز حناچی شهردار تهران در پاسخ به این سوال که آیا شهرداری تهران با واگذاری مجتمع بهاران به سازمان بهزیستی موافقت نموده است یا خیر؟ گفت: شهرداری تهران آماده واگذاری بخشی از مجتمع بهاران است که سازمان بهزیستی آمادگی پذیرش مسئولیت آن را برعهده دارد و ما نسبت به واگذاری آن ها اعلام آمادگی می کنیم.

اگرچه حناچی هم نسبت به این موضوع اعلام موضع نموده، اما این نکته را هم نباید از یاد برد که شهرداری برای هر گونه واگذاری یا فروش املاک خود به بخش خصوصی یا دولتی باید ابتدا لایحه آن را به شورا ارائه دهد و اگر اکثریت شورا آن را تصویب کردند، آن وقت آن تصمیم قابل اجرا خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 14 آبان 1398 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 404

به "داستان واگذاری های بی حساب و کتاب املاک شهرداری، بهزیستی در پاییز به بهاران می رسد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان واگذاری های بی حساب و کتاب املاک شهرداری، بهزیستی در پاییز به بهاران می رسد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید