رونق گردشگری به صادرات صنایع دستی یاری می نماید

به گزارش مجله بیزبینگ، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با هدف تقویت ارتباط با هنرمندان صنایع دستی گروه مشاورین متشکل از نخبگان و صاحب نظران حوزه های مرتبط با صنایع دستی تشکیل می گردد.

رونق گردشگری به صادرات صنایع دستی یاری می نماید

به گزارش خبرنگار مجله بیزبینگ، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز چهارشنبه 17 بهمن 97 در مراسم اختتامیه سومین جشنواره صنایع دستی فجر که در محل خانه هنرمندان برگزار گردید، با بیان این مطلب اضافه نمود: از همه هنرمندان صنایع دستی و فراوری نمایندگان تشکر می کنم. در طول مدت مدیریت خود در سازمان میراث فرهنگی همه کوشش خودم را نموده ام هر سه بخش سازمان خصوصا حوزه صنایع دستی در دورانی که تحریم های جدید اعمال شده است، کمترین آسیب را ببینید.

او اضافه نمود: خوشحالم که بگویم در یک سال و نیم گذشته صندلی خوبی را در بدنه دولت پیدا نموده ایم و خوشبختانه بودجه سازمان نیز افزایش یافته که البته هنوز با سایر دستگاه ها فاصله زیادی داریم اما کوشش کردیم که در کنار اعتبارات مستقیم دولتی راهکارهای دیگری نیز برای توسعه و پیشبرد برنامه های سازمان اندیشده گردد.

مونسان به رونق حوزه گردشگری نیز اشاره نمود و گفت: در شرایطی که تبلیغات منفی علیه ایران از سوی بعضی دولت ها از جمله امریکا اعمال می گردد اما خوشبختانه شاهد رونق گردشگری و افزایش جذب گردشگران خارجی به ایران هستیم.

مونسان گفت: در اجلاس همدان 2018 دبیر کل سازمان جهانی گردشگری به ایران سفر کرد و در نمایشگاه فیتور نیز شاهد بازدید پادشاه اسپانیا از غرفه ایران بودیم که باعث شد تا در صدر اخبار گردشگری در جهان باشیم و به طور حتم رونق گردشگری می تواند به افزایش صادرات صنایع دستی که بخشی از آن به صورت چمدانی است یاری کند.

معاون رئیس جمهوری ادامه داد: بر اساس اعلام گمرک در 9 ماهه سال جاری 190 میلیون دلار صادرات صنایع دستی انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11 درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه صحبت های خود با اشاره به اهمیت تقویت ارتباط با هنرمندان صنایع دستی گفت: در نظر دارم با همکاری معاونت صنایع دستی گروه مشاورین را تشکیل دهیم که این گروه که نمایندگان هنرمندان صنایع دستی هستند و متشکل از نخبگان و صاحب نظران حوزه های مرتبط با صنایع دستی هستند می تواند در به جلو بردن برنامه های صنایع دستی یاری کند.

پویا محمودیان معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی نیز در این مراسم در سخنانی گفت: خوشحالم که جشنواره فجر به سومین ایستگاه خود رسیده و امیدوارم سال آینده شاهد برگزاری چهارمین جشنواره فجر صنایع دستی باشیم.

او اضافه نمود: بلافاصله بعد از این اختتامیه و از هفته آینده جشن های شهرها و روستاهای ثبت جهانی شده را برگزار خواهیم کرد.

او گفت: سومین جشنواره صنایع دستی فجر رفته رفته به پختگی لازم می رسد و از این رو دبیرخانه دائمی این جشنواره و سایت دریافت آثار هنری به زودی ایجاد خواهد شد.

محمودیان در ادامه گفت: از امروز به بعد قصد داریم با مجامع بین المللی با ترجمه صحیح متون صنایع دستی ارتباط برقرار کنیم و در این خصوص از اندیشمندان و استادان این حوزه استفاده خواهیم کرد و از صاحب نظران علوم انسانی برای همکاری در این جشنواره درخواست همکاری می کنیم.

معاون صنایع دستی کشور اضافه نمود: خوشبختانه در ثبت جهانی شهرها و روستاهای صنایع دستی رتبه اول را داریم و این اتفاق مهم باعث شده است تا در خارج از کشور بیش از پیش شناخته شویم.

او در ادامه با اظهار امیدواری نسبت به بین المللی شدن جشنواره صنایع دستی فجر توضیح داد: این امید را داریم که با استاندارد سازی جشنواره فجر و استفاده از جدیدترین روش های برگزاری جشنواره و با اتکا به گنج های پنهان صنایع دستی در کشور جشنواره صنایع دستی فجر به یک جشنواره بین المللی تبدیل گردد و همه کشورها افتخار نمایند که آثارشان در این جشنواره به نمایش در آید و حتی بتوانیم در شورای جهانی صنایع دستی را نیز دارای مقام کرسی ریاست شویم.

در خاتمه این مراسم، از برگزیدگان سومین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تجلیل به عمل آمد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 269

به "رونق گردشگری به صادرات صنایع دستی یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونق گردشگری به صادرات صنایع دستی یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید