زیان روزانه مسدودشدن کانال سوئز 9.6 میلیارد دلار

به گزارش مجله بیزبینگ، شبکه بلومبرگ به دنبال انحراف کشتی غول پیکر اور گرین در کانال سوئز و مسدود شدن این جهت از روز سه شنبه گذشته تا به امروز گزارش داد که این رویداد تا به امروز حدود 40 میلیارد دلار به اقتصاد جهان یعنی روزی 9.6 میلیارد دلار ضرر زده است.

زیان روزانه مسدودشدن کانال سوئز 9.6 میلیارد دلار

به گزارش ایرنا از بلومبرگ، با بسته شدن راستا تردد کشتی ها در کانال سوئز، مرکز لیوید لیست (Lloyds List) که ترافیک روزانه را به وسیله کریدورهای دریایی دنبال می نماید خاطرنشان کرد، تقریباً 165 کشتی منتظر باز شدن کانال سوئز برای ادامه حمل و نقل دریایی هستند.

براساس برآوردهای مرکز لیوید لیست، با بسته شدن این کانال، میزان ترافیک دریایی روزانه در قسمت غربی 5.1 میلیارد دلار و بخش شرقی حدود 4.5 میلیارد دلار است.

با گذشت سه روز از مسدود شدن راستا کانال سوئز، تا به امروز کوشش یدک کش ها و حفاران برای بیرون راندن کشتی غول پیکر اور گرین 400 متری که روز سه شنبه در کانال سوئز به گل نشسته، پیروز آمیز نبوده است.

به گفته کارشناسان با ادامه مسدود ماندن راستا کانال سوئز صنایع مختلف دنیای متاثر از این اتفاق خواهد بود.

به گفته آرتور ریچیر تحلیلگر ارشد حمل و نقل ورتکزار، تقریباً 13 میلیون بشکه نفت خام در 10 تانکر می تواند تحت تأثیر این اختلال قرار بگیرند.

وی گفت، همچنین 9 شناور حامل فراورده های نفتی به همراه بیودیزل در خارج از کانال سوئز متوقف و منتظر از سرگیری تردد در این کانال آبی هستند.

روزانه حدود 50 کشتی از کانال سوئز عبور می نمایند. این کانال از سال 1859 تا 1869 برای اتصال مدیترانه به دریای سرخ و آسیا ساخته شد.

در حال حاضر کانال سوئز سریع ترین راستا کشتیرانی میان اروپا و آسیا است. حدود 7 درصد حمل و نقل تجارت دریایی دنیا از این کانال انجام می گردد.

کانال سوئز به طول120 مایل یکی از اصلی ترین منابع درآمد ارزی مصر است.

منبع: فرارو
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1608

به "زیان روزانه مسدودشدن کانال سوئز 9.6 میلیارد دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیان روزانه مسدودشدن کانال سوئز 9.6 میلیارد دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید