سازمان جهانی بهداشت: گونه جدید ویروس کرونا در هند به علت جهش مضاعف، مسری تر است

به گزارش مجله بیزبینگ، سرپرست فنی سازمان بهداشت جهانی برای مقابله با کرونا می گوید: جهش مضاعف جدید در ویروس SARS-CoV-2 که در هند پدیدار شد، می تواند افزایش انتقال یا حتی کاهش خنثی سازی را ایجاد کند.

سازمان جهانی بهداشت: گونه جدید ویروس کرونا در هند به علت جهش مضاعف، مسری تر است

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور ارزان هند ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از سی جی تی ان، ماریا ون کرخوو، اپیدمیولوژیست و مدیر فنی سازمان دنیای بهداشت در همه گیری کووید 19 گفت: جهش مضاعف جدید در ویروس SARS-CoV-2 که در هند پدیدار شد، می تواند افزایش انتقال یا حتی کاهش خنثی سازی را ایجاد کند.

براساس کنسرسیوم مطالعه ژنوم SARS-CoV-2 (INSACOG)، این نوع که به B.1.617 معروف است، اولین بار در هند در 7 دسامبر سال 2020(آذر) ظاهر شد. ماریا ون کرخوو در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که این نوع دو جهش خاص - E484Q و L452R - دارد که در انواع واگیردارتر در سراسر دنیا شناسایی شده است.

جهش E484 در نمونه ای که برای اولین بار در آفریقای جنوبی و برزیل شناسایی شد وجود داشت و جهش L452R در ایالات متحده و اروپا مشاهده شده است، اما نوع جدید هر دو را حمل می نماید، چیزی که در انواع گونه های دیگر دیده نشده است.

سرپرست فنی کووید 19 برای سازمان دنیای بهداشت می گوید: داشتن دو مورد از این جهش ها که در انواع دیگر در سراسر دنیا دیده شده اند نگران کننده است، زیرا یک شباهت در این جهش ها وجود دارد که باعث افزایش انتقال می گردد و بعضی از این جهش ها همچنین منجر به کاهش خنثی سازی می شوند ، که ممکن است بر اقدامات کنترل همه گیری مانند واکسن تأثیر منفی بگذارند.

این مقام همچنین خاطر نشان کرد که این سویه در حال گسترش به سایر کشورهاست و در سراسر آسیا و آمریکای شمالی گزارش شده است.

با این حال، نمونه ای که برای اولین بار در هند کشف شد، هنوز توسط WHO به عنوان variant of interest در نظر گرفته می گردد، به این معنی که تا به امروز دلیل بیشتری برای اقدامات بهداشت عمومی نیست.

اخیراً وزارت بهداشت هند نیز بیانیه ای رسمی صادر کرد و گفت این نوع می تواند میزان عفونت را افزایش دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1597

به "سازمان جهانی بهداشت: گونه جدید ویروس کرونا در هند به علت جهش مضاعف، مسری تر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: گونه جدید ویروس کرونا در هند به علت جهش مضاعف، مسری تر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید