ساماندهی شرکت های دانش بنیان حوزه انرژی در منطقه آزاد انزلی

به گزارش مجله بیزبینگ، تفاهم نامه همکاری مشترک میان ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و سازمان منطقه آزاد انزلی با هدف ایجاد و راه اندازی مرکز فناوری توسعه انرژی در منطقه آزاد انزلی و ساماندهی شرکت های دانش بنیان حوزه انرژی در این منطقه میان دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی امضاء شد.

ساماندهی شرکت های دانش بنیان حوزه انرژی در منطقه آزاد انزلی

به گزارش مجله بیزبینگ، کامبیز مهدی زاد فرساد، دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری با سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به بازدید از منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: در بازدید از این منطقه تعیین شد که سازمان منطقه آزاد انزلی فضایی را برای استقرار شرکت های دانش بنیان در نظر گرفتند تا شرکت های فناور به صورت متمرکز در این منطقه به فعالیت خود ادامه دهند. بنابراین پیشنهاد راه اندازی مرکز نوآوری حوزه انرژی با این سازمان مطرح شد تا علاوه بر ساماندهی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه انرژی شاهد فعالیت آنها در این منطقه باشیم. البته قرار است علاوه بر این شاهد فعالیت شرکت های دانش بنیان حوزه شیلات و کشاورزی نیز در این منطقه باشیم. مهدی زاده همچنین بیان نمود: بنابراین با انعقاد این تفاهمنامه همکاری ظرفیت های همکاری بسیاری میان ستاد و سازمان ایجاد می گردد تا شاهد بهره برداری بیشتر از پتانسیل نیروی متخصص کشور و ایجاد اشتغال در منطقه باشیم. چرا که در این منطقه علاوه بر واردات محصولات شاهد صادرات نیز هستیم. در ادامه رضا مسرور، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز با بیان اینکه به زودی شاهد نقش آفرینی بیشتر منطقه آزاد انزلی در اقتصاد ملی کشور می شویم، گفت: امضای این تفاهم نامه و همکاری با معاونت علمی بر فعالیت های منطقه آزاد انزلی تاثیرگذار است؛ چرا که تمام زیرساخت ها برای فعالیت استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان در این منطقه فراهم است. همچنین مسرور از سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور برای بازدید از منطقه آزاد انزلی دعوت کرد.

بر اساس این گزارش، ایجاد و راه اندازی مرکز فناوری توسعه انرژی در منطقه آزاد انزلی، راهبری دوره های آموزشی حرفه ای برای تقویت ظرفیت حرفه ای شرکت های دانش بنیان و حمایت از فعالیت انجمن ها و تشکل های مردم نهاد برای ترویج و فرهنگ سازی در حوزه انرژی های تجدیدپذیر برخی از اهداف امضای این تفاهم نامه همکاری است. همچنین بر اساس امضای این تفاهم نامه، همکاری در جذب صنایع های تک مربوط به حوزه انرژی، برگزاری همایش ها و نمایشگاه های تخصصی حوزه انرژی و محیط زیست در منطقه آزاد انزلی، هم افزایی در تقویت کریدور چین، قزاقستان، ایران جهت انتقال کالاهای انرژی محور تسهیل می گردد. بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همچنین دبیرخانه ای جهت انجام پیگیری اجرای تفاهم نامه در ستاد راه اندازی می گردد تا راهنمایی و معرفی طرح های فناورانه و پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی به وسیله بخش خصوصی، موسسات پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاهی و دولتی به وسیله ستاد پیگیری گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 بهمن 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 19

به "ساماندهی شرکت های دانش بنیان حوزه انرژی در منطقه آزاد انزلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساماندهی شرکت های دانش بنیان حوزه انرژی در منطقه آزاد انزلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید