سفر به مکزیک ، 9 تا از مجذوب کننده ترین شهرهای مکزیک برای تماشا (تور مکزیک ارزان)

به گزارش مجله بیزبینگ، مکزیک یک کشور بزرگ و دارای شهرهای تاریخی و رنگارنگ است. بسیاری از این شهرها برای ثبت در سازمان میراث جهانی یونسکو در نظر گرفته شده اند اما هنوز از چشم خیلی از گردشگران دور مانده اند. اگر شما مطمئن نیستید کدامیک از این شهرهای مکزیک در کدام نمونه از جاهای دیدنی مکزیک نمونه جاهای دیدنی مکزیک را برای بازدید انتخاب کنید، در سفر به مکزیک می توانید یکی از شهرهایی که در ادامه درباره آن شرح می دهیم را برگزینید.

سفر به مکزیک ، 9 تا از مجذوب کننده ترین شهرهای مکزیک برای تماشا (تور مکزیک ارزان)

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور مکزیک ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور مکزیک از مکزیکوسیتی و کانکون دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

شهر تاسکو (Taxco)، گوئررو

در سفر به مکزیک بدانید که مرکز نقره ای مکزیک که به نام شهر نقره ای نامگذاری شده است، در کوه های گوئررو (Guerrero) بین مکزیکوسیتی و آکاپولکو واقع شده است. تاسکو یکی از شهرهای فهرست جادویی مکزیک است که به محض پاگذاشتن در آن، با خیابان های سنگ فرش شده که خانه های سفید با سقف های سرامیکی قرمز آن را در برگرفته، روبرو خواهید شد. در ادامه به کلیسای جامع سانتاپریسکا (Santa Prisca cathedral) می رسید که معماری عجیب و خاص دارد. در این شهر از نمونه جاهای تماشای مکزیک از اتومبیل های فولکس واگن به عنوان تاکسی استفاده می گردد. می توانید برای رفتن به المیرادور (El Mirador)، جایی که می توانید یک منظره وسیع و فوق العاده از شهر را ببینید، تاکسی بگیرید. برای هر کسی که به خریدن نقره علاقه داشته باشد، در مجموعه شهر های مکزیک و یا جاهای تماشای مکزیک بدانید که این شهر یکی از برترین مکان ها است زیرا فهرست وسیعی از انواع نقره با مناسب ترین قیمت ها در آن اطراف را دارد.

تودوس سانتوس (Todos Santos)

در سفر به مکزیک ، یکی از مجذوب نماینده ترین شهرهای باجا (Baja) است که اقشار مختلفی از هنرمندان، روحانیون، ماهیگیرها، موج سواران و عده ای از مهاجران امریکایی را در خود جا داده است. در دیگر جاهای تماشای مکزیک شهری دیگر از فهرست شهرهای جادویی که ادعایی در غذاهای لذیذ دارد. منطقه ای مانند کابو (Cabo) که فقط کمی بیشتر از یک ساعت با جنوب شهر فاصله دارد، توجه هر توریستی را به خود جلب می نماید. این آبادی کویری، شبیه تائوس در نیومکزیکو در ده سال قبل است و میان مجموعه ای از درختان انبه و نخل های کهنسال واقع شده است. ساحل بی سرانجام با شنهای طلایی با پهنه درخشان اقیانوس جلوه خاصی دارد. در سفر به مکزیک هم حتی در فصل های شلوغ هم، تعداد انگشت شماری در آنجا هستند.

پوئرتو اسکوندیدو (Puerto Escondido)

روستای ماهیگیری پوئرتو اسکوندیدو از شهرهای مکزیک در امتداد ساحل شرقی استان اوآخاکا (Oaxaca) واقع شده است. با اینکه یکی از منطقه ها محبوب گردشگری است اما هنوز هم گردشگرانی هستند که آن را ندیده اند (بجز خیلی از اسکی بازان روی آب). یک رقابت تفریحی به نام Mexican Pipeline، این شهر را در زمره شهرهای گردشگری برای تخته سواران و اسکی بازان روی آب سراسر جهان قرار داده است. بعضی از بزرگترین امواج تا حدود 30 فوت و حتی بیشتر ارتفاع دارند و در ماه های می، ژوئن و جولای بوجود می آیند. اما این تماشا این شهر حتی برای افراد دیگر هم، به علت غذاهای ممتاز، کلونی های عجیب پرندگان و فرهنگ خاص مکزیکی، با ارزش است.

سایولیتا (Sayulita)

در سفر به مکزیک این مکان ساحلی در شمال پوئرتو والارتا (Puerto Vallarta) در استان نایاریت (Nayarit) واقع شده است. این مکان تا سال های نه چندان دور، یک شهر کوچک منزوی برای موج سواری بود که در دهه های اخیر، چیزهای دلربا و فریبنده ای در آن کشف شده است. قبل از اینکه این مکان دستخوش تغییرات زیاد گردد می توانید از سفر به منطقه ها ناب آن لذت ببرید و روی سواحل دست نخورده دراز بکشید یا در در آنجا موج سواری یاد بگیرید. در سفر به مکزیک خلیج کوچک این مکان به عنوان یکی از برترین مکان ها برای یادگیری موج سواری و اسکی روی آب شناخته می گردد. علاوه بر تخته اسکی اجاره ای، آموزش هایی هم داده می گردد.

رئال د کاتورسی (Real de Catorce)

شهر رئال دکاتورسی در قلب کاتورسی مانتینس (Catorce Mountins) در استان سن لوئیس پوتوسی (San Luis Potosi) واقع شده است. شهری با معدن قدیمی نقره که با معنویتی که دارد، خیلی ها را به آنجا می کشاند.در جاهای تماشای مکزیک این مکان که به یک شهر ارواح تبدیل شده بود، در پی کشف معادن غنی نقره در سال 1779 و هجوم معدنچیان و کاشفانی که آنجا آمده بودند، روح تازه گرفت. حالا این شهر، در فهرست شهرهای جادویی این کشور (Pueblos Magicos) واقع شده است و گردشگران زیادی از آن تماشا می نمایند. تنها راه ورود به شهر به وسیله یک تونل باریک یک طرفه است. صدای بلندی که اغلب بین ساختمانهای خالی آنجا می پیچید، صدای عرعر الاغها است. غرق شدن در خیابان های سنگ فرش شده و بازدید از مکان های تاریخی مانند پلازا هیدالگو (Plaza Hidalgo) لذت بخش است.

سن سباستین برنال (San Sebastian Bernal)

سن سباستین برنال از نمونه جاهای تماشای مکزیک ، شهری با خیابان های سنگ فرش، سر درب های رنگارنگ و بناهای متعلق به قرن 18 و 19 میلادی است و یکی از بلندترین تپه های سنگی در پشت زمینه این شهر معلوم است. این شهر یکی دیگر از شهرهای سحرآمیز مکزیک و مکان فوق العاده و آرامی برای قدم زدن، تماشا پتوها و تولیدات پشمی، بازدید از مغازه های صنایع دستی و فروشگاه آب نبات های لذیذ دست ساز است. حتما از موزه ماسک این مکان تماشا کنید که مجموعه ای از ماسک ها را از این منطقه و سرتاسر کشور مکزیک و جهان دارد.

اوآخاکا (Oaxaca)

از دیگر شهرهای مکزیک بدانید که این شهر تقریبا تا دو دهه قبل برای خارجی ها ناشناخته بود اما اکنون میزبان دائمی گردشگران از سراسر جهان است. فریبندگی این شهر فراتر از یک شهر عادی است. اوآخاکا محل تولد سس فلفل مول (mole sauces) است و غذاهای آن در رقابت با مکزیکوسیتی است. بعلت طیف وسیعی از غذاهای سنتی مکزیکی که در آن متولد شده است، ناگهان به یک مرکز گردشگری از لحاظ غذاهای گوناگون تبدیل شده است.

سان میگل د آلنده (San Miguel de Allende)

سان میگل د آلنده در مجموعه جاهای تماشای مکزیک و نمونه شهرهای مکزیک زمانی فقط بعنوان یک توقفگاه مهم در جاده نقره ای بین زاکاتکاس (Zacatecas) و مکزیکوسیتی بوده است. اما همه چیز تغییر کرد و به لطف فیلم روزی روزگاری در مکزیک، بسیاری از گردشگران و مهاجران حاضر به تماشا یا زندگی در آن شدند. با مرکزی تاریخی پر از ساختمان های بی نظیر متعلق به قرن 17 و 18 میلادی که دارد در فهرست مکان های ثبت جهانی یونسکو و در شهرهای مکزیک قرار گرفته است. بعلاوه خیابان های باریک و سنگ فرش، حیاط های پر شاخ و برگ، باغ های زیبا و چند رستوران گیاهی ارگانیک هم دارد.

پاتزوکارو (Patzcuaro)

از دیگر شهرهای مکزیک پاتزوکارو در جنوب غربی مورلیا (Morelia) (مرکز استان مکزیکی میچوآکان (Michoacan)) و کمتر از یک ساعت با آن فاصله دارد و یک تکه بزرگ و واقعی از مکزیک را نشان می دهد. در نمونه جاهای تماشای مکزیک این شهر در امتداد دریاچه پاتزکوارو (Patzcuaro) در ارتفاع بیشتر از 7000 فوت از سطح دریا قرار گرفته است. هوای پاک با خانه هایی با سقف های سرامیکی قرمز-قهوه ای، دیوارهای خشتی سفید و قرمز و خیابان های باریک سنگ فرش شده، فضای یک دهکده بزرگ را تداعی می نماید. برخلاف مورلیا که به وسیله اسپانیایی ها پابرجا شد، پاتزوکارو در اوایل قرن 14 و دو قرن قبل از ورود کنکیستادورهای (conquistadors) اسپانیایی به عنوان بخشی از امپراتوری سرخ پوستان تاراسکان (Tarascan) بنا شد. هنوز هم، حال و هوای بومی ها در این شهر از نمونه شهرهای مکزیک حس می گردد. حیاط های پر از گل های رنگارنگ در میان کاکتوس ها و نمای کهن جلوی بعضی کلیساها، چیزهایی است که به افسونگری و دلربایی این شهر می افزاید.

منبع: همگردی
انتشار: 13 دی 1401 بروزرسانی: 13 دی 1401 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 2210

به "سفر به مکزیک ، 9 تا از مجذوب کننده ترین شهرهای مکزیک برای تماشا (تور مکزیک ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به مکزیک ، 9 تا از مجذوب کننده ترین شهرهای مکزیک برای تماشا (تور مکزیک ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید