سفیر عراق: ایران و عراق دو کشور در یک جبهه واحد هستند

به گزارش مجله بیزبینگ، سفیر جمهوری عراق در تهران گفت: ایران و عراق، دو کشور در یک جبهه واحد هستند و توطئه گران خارجی در سوریه نیز به دنبال تجزیه نظامی ـ سیاسی این کشور از طریق ایجاد آشوب مهندسی شده و هدفمند هستند.

سفیر عراق: ایران و عراق دو کشور در یک جبهه واحد هستند

به گزارش خبرنگار گروه بین الملل خبرنگاران، نخستین همایش آینده صلح و حقوق بشر در غرب آسیا، عصر دیروز سه شنبه با حضور تعدادی از اندیشمندان فرهنگی و فعالان حوزه رسانه و با سخنرانی سعد جواد قندیل سفیر جمهوری عراق در تهران و مجتبی فردوسی پور سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در اردن و کارشناس مسائل بین المللی، در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد.

سخنرانی سعد جواد قندیل سفیر عراق در ایران نیز دیگر برنامه این مراسم بود. وی در سخنان خود منطقه خاورمیانه را منطقه ای خاص برای تحقق حقوق بشر و صلح دنیای خواند و تأکید کرد که امروز این منطقه، داغ ترین منطقه دنیا از نظر سیاسی و نظامی به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه عراق شاهد اولین تمدن های انسانی در دنیا بوده و قدیمی ترین شهر در جامعه بشریت در منطقه ناصریه است، به موضوع تروریسم و حمایت های غرب از آن اشاره و تأکید کرد: ناامنی اقتصادی، یکی از حربه هایی است که آمریکا علیه ایران و کشورهای منطقه به راه انداخته است.

قندیل، ایران و عراق را دو کشور در یک جبهه واحد توصیف و اظهار داشت که توطئه گران خارجی در سوریه نیز به دنبال تجزیه نظامی سیاسی و تجزیه این کشور هستند که از طریق ایجاد آشوب مهندسی شده و هدفمند و دنبال کردن درگیری های ساختگی میان ساختارهای مختلف این کشورها، دنبال می شود.

در این همایش، همچنین پیام آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد به مناسبت روز دنیای حقوق بشر قرائت شد که وی در این پیام خواستار حمایت از جوانانی شد که برای احقاق حقوق بشر در دنیا فعالیت می کنند.

در پیام دبیرکل سازمان ملل متحد آمده است: هر فردی بدون در نظر دریافت محل زندگی و بدون در نظر دریافت نژاد، قومیت و دین باید از تمام جنبه های حقوق بشر برخوردار باشد.

این همایش به همت بنیاد گفت وگو و دوستی ملل برگزار شد که سازمانی فرا ملی و با اهداف بین المللی، در راستای ارتقاء فرهنگ گفت وگو و صلح دنیای و همچنین معرفی چهره واقعی ایران و تغییر ذهنیت افکار عمومی مردم دنیا در مورد ایران تأسیس شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 616

به "سفیر عراق: ایران و عراق دو کشور در یک جبهه واحد هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر عراق: ایران و عراق دو کشور در یک جبهه واحد هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید