شرکت های خلاق از خدمات صادراتی بهره مند می شوند

به گزارش مجله بیزبینگ، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای شرکت های خلاق نیز مانند شرکت های دانش بنیان، خدمات صادراتی متنوعی ایجاد نموده است.

شرکت های خلاق از خدمات صادراتی بهره مند می شوند

به گزارش گروه فناوری مجله بیزبینگ به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معانت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای شرکت های خلاق نیز مانند شرکت های دانش بنیان، خدمات صادراتی متنوعی ایجاد نموده است. این شرکت ها می توانند محصولات خود را با استفاده از این امکانات به بازار های جدید صادر نمایند.

در این راستا با توجه به اینکه تسهیل فرآیند صادرات کالا و خدمات و همچنین آموزش و مشاوره شرکت ها در حوزه صادرات از جمله احتیاج های اساسی شرکت های خلاق می باشد، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سعی دارد تا با شناسایی و ارزیابی شرکت های فعال در این حوزه، خدماتی با کیفیت و اثربخش برای توسعه توان صادراتی شرکت ها ارایه گردد.

شرکت های خلاق می توانند برای تسهیل در امر صادرات، خدمات متنوعی از این معاونت و نهاد های همکار دریافت نمایند. از جمله این خدمات می توان به اعزام و پذیرش هیأت های تجاری، حضور در پاویون ملی در نمایشگاه های خارج از کشور، حضور مستقل در نمایشگاه های خارجی، ارائه یاری هزینه تحقیقات بازار بین المللی، پرداخت یاری هزینه های تهیه اقلام تبلیغاتی بین المللی و عضویت در وبسایت های B2B اشاره نمود.

شرکت های خلاق همچنین مورد ارزیابی صادراتی قرار می گیرند. در ارزیابی آمادگی صادرات به طور کلی شاخص هایی مانند دارا بودن بازار داخلی، داشتن برنامه و اهداف جامع صادراتی مدون، وجود زیرساخت های کافی به منظور صادرات مانند وبسایت های دو زبانه مورد آنالیز قرار می گیرد. همچنین دارا بودن گواهینامه ها و استاندارد های بین المللی، بسته بندی مناسب کالا، وجود تحقیقات بازار بین المللی و ... مورد توجه قرار خواهند گرفت. علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس وب سایت های اینترنتی ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز، برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق و کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 660

به "شرکت های خلاق از خدمات صادراتی بهره مند می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های خلاق از خدمات صادراتی بهره مند می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید