شهرداری فروش جایگاه اتوبوس ها را تکذیب کرد

معاون حمل ونقل شهردار تکذیب کرد: بلیت اتوبوس یک ریال هم گران نمی گردد؛ جایگاه های اتوبوس رانی شهری متعلق به همه مردم است.

شهرداری فروش جایگاه اتوبوس ها را تکذیب کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، در پی انتشار اخباری مبنی بر فروش یا رزرو جایگاه های اتوبوس، محسن پورسیدآقایی با تکذیب خبر فروش جایگاه اتوبوس ها گفت: هیچ طرحی برای افزایش هیچ گونه هزینه ای به شهروندانی که از اتوبوس استفاده می نمایند نداریم و بلیت اتوبوس هم تا انتها سال جاری ریالی افزایش نخواهد یافت.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه توضیح نامناسب و شیطنت یک خبرگزاری در فضای ملتهب فعلی باعث بدفهمی از یک ایده استارت آپی شد، گفت: اصلا شهرداری قرار نیست چیزی را در خدمات موجود خود تغییر دهد. بلکه یک شرکت خصوصی تقاضای راه اندازی یک سیستم اتوبوس رانی اینترنتی داده که می تواند بخشی از مینی بوس های نو و احتمالا سرویس های دربستی موجود را با استفاده از اپلیکیشن به ظرفیت موجود حمل ونقل عمومی اضافه کند.

معاون شهردار تهران اضافه کرد: این ایده شبیه کاری است که در تاکسیرانی اینترنتی انجام می گردد. با این تفاوت که اتوبوس دنبال مسافر نمی رود، بلکه در ایستگاه خاص آن ها را سوار می نماید. تعداد مسافر هم حداکثر باید به تعداد جایگاه های اتوبوس یا مینی بوس باشد.

وی در انتها توضیح داد: بار دیگر تاکید می کنم که کسی بیخود نگرانی درست نکند. اتوبوس رانی چه خصوصی و چه بی آرتی حق ندارد یک ریال به قیمت بلیتش اضافه کند. خطوط موجود اتوبوس رانی و جایگاه ها هم متعلق به همه مردم است و هیچ کس حق ندارد چه با پول و چه بدون پول، جایگاه اتوبوس های فعلی را رزرو یا اختصاصی کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 2 بهمن 1398 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 598

به "شهرداری فروش جایگاه اتوبوس ها را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری فروش جایگاه اتوبوس ها را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید