عامل انتقال کرونا معرفی گشت

به گزارش مجله بیزبینگ، تهران (پانا) - نتایج یک مطالعه حاکی از آن است که وقتی شخصی در فضای بیرون سرفه می کند، اگر باد در همان جهت سرفه بوزد، ممکن است ذرات ویروس کرونا را سریع تر و تا مسافت بیشتری نسبت به شرایط آرام جوّی پخش کند.

عامل انتقال کرونا معرفی گشت

به گزارش خبرآنلاین، متخصصان موسسه تکنولوژی بمبئی هند آزمایشاتی انجام دادند که نشان داد حتی نسیم ملایمی با سرعتی در حدود 8 کیلومتر در ساعت می تواند پخش ذرات ناشی از سرفه را افزایش دهد که در این صورت فاصله اجتماعی را از یک تا دو متر به تقریبا دو تا سه متر، بسته به قدرت سرفه بیشتر می کند.

آمیت آگراوال، یکی از نویسندگان این مطالعه، گفت: این مطالعه از این جهت اهمیت دارد که به خطر افزایش عفونتی اشاره دارد که سرفه هم جهت با باد ایجاد می کند.

بر اساس نتایج به دست آمده، توصیه می کنیم که در فضای بیرون به خصوص در صورت وزش باد از ماسک استفاده کنید.

با ادامه انتشار سویه دلتا در سراسر ایالات متحده آمریکا، مراکز پیشگیری و کنترل بیماری ها توصیه کرده اند که حتی افراد واکسینه شده در فضاهای داخلی ماسک بزنند تا از قرار گرفتن در معرض ویروس و انتقال آن جلوگیری شود.

راهکارهای دیگری مانند سرفه کردن در آرنج یا برگرداندن سر هنگام سرفه هنوز هم در فضاهای بیرون باید رعایت شود تا انتقال ویروس کاهش یابد. با این حال، راهکارها در مورد این که مردم در فضای بیرون دقیقا چه نکاتی را باید رعایت کنند هنوز چندان واضح نیست.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1878

به "عامل انتقال کرونا معرفی گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عامل انتقال کرونا معرفی گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید