عراق درباره امنیت مرزهای خود با سوریه اطمینان خاطر داد

به گزارش مجله بیزبینگ، فرمانده عملیات نینوا درباره امنیت مرزهای عراق با سوریه در پی عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه اطمینان خاطر داد و گفت که هیچ عنصر داعشی قادر به نفوذ به داخل این کشور نیست.

عراق درباره امنیت مرزهای خود با سوریه اطمینان خاطر داد

به گزارش گروه بین الملل مجله بیزبینگ، فرمانده عملیات نینوا درباره امنیت مرزهای شمال عراق با سوریه به عراقی ها اطمینان خاطر داد.

سرلشکر نومان الزوبعی فرمانده عملیات نینوا با تاکید بر اینکه در حفظ مرزهای عراق و سوریه هرگز اهمالی صورت نمی گیرد، گفت: هیچ عنصری از داعش قادر نیست به داخل خاک عراق نفوذ کند.

الزوبعی به وبگاه موازین نیوز گفت: نیروهای امنیتی کاملا در آماده باش و وضعیت هشدار هستند و هیچ عنصری از داعش نمی تواند به داخل خاک عراق نفوذ کند.

فرمانده عملیات نینوا گفت: رسانه ها در پی عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه سعی دارند نفوذ عناصر داعش و بازگشت این گروهک تروریستی به داخل خاک عراق را القا نموده و حالتی از ترس و وحشت ایجاد نمایند؛ اما ما در میدان حضور داریم و مرزها همچنان به لطف تشدید تدابیر امنیتی در همه گذرگاه های استان نینوا امن است.

به گزارش رسانه ها، نزدیک به 12 هزار نفر از عناصر داعش در زندان های نیروهای دموکراتیک سوریه به سر می برند و 70 هزار نفر از خانواده های نیروهای داعش نیز در اردوگاه هایی مانند اردوگاه الهول، اسکان داده شده اند و عملیات ترکیه علیه سوریه می تواند موجب ایجاد هرج و مرج در این زندان ها و فرار داعشی ها از خاک سوریه به داخل خاک عراق گردد.

ترکیه به همراه تروریست های همپیمان خود در گروه موسوم به ارتش آزاد از هفدهم مهر ماه به بهانه دور کردن شبه نظامیان کُرد از مناطق مرزی مشترک با سوریه، عملیاتی را در شمال و شمال شرق سوریه شروع نموده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 459

به "عراق درباره امنیت مرزهای خود با سوریه اطمینان خاطر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق درباره امنیت مرزهای خود با سوریه اطمینان خاطر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید