عراق، نماینده مجلس: اخراج نظامیان آمریکایی تنها راه ثبات عراق است

به گزارش مجله بیزبینگ، یک عضو مستقل مجلس عراق، اخراج نظامیان آمریکایی را تنها راه ثبات کشورش دانست و تاکید نمود که اولویت بغداد در مذاکرات راهبردی با آمریکا باید اخراج نظامیانش باشد.

عراق، نماینده مجلس: اخراج نظامیان آمریکایی تنها راه ثبات عراق است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از موازین نیوز منصور البعیجی عضومستقل مجلس عراق از تیم مذاکره کننده عراقی در گفتگوهای راهبردی با آمریکا خواست تا خون شهدایی که جان خود را در راه دفاع از وطن قربانی کردند فراموش نکند.

منصور العبیجی همچنین از تیم عراقی در این مذاکرات خواست تا یک قدم عقب نشینی ننموده و اولویت بغداد در این مذاکرات، باید اخراج نیروهای بیگانه و عدم حضور آنها در کشور باشد.

این عضو مجلس عراق در بیانیه ای گفت که مجلس مصوبه اخراج نیروهای بیگانه از خاک کشور را صادر نموده و جایی برای ماندن این نیروها در عراق نیست و اخراج آنها تنها راه برای ثبات کشورمان است.

وی با تاکید بر اینکه ماندن نظامیان بیگانه در خاک عراق هیچ فایده ای برای این کشور ندارد گفت، این نیروها از روز اول عامل خرابی و ویرانی کشور ما بودند و اکنون زمان اخراج آنها فرا رسیده است.

العبیجی در ادامه تاکید نمود، ما به عنوان نمایندگان مردم از دولت عراق می خواهیم در اسرع وقت زمینه اخراج نیروهای خارجی را فراهم کند؛ ضمن اینکه ماندن حتی یک سرباز خارجی در خاک عراق امکان پذیر نیست.

وی در سرانجام توضیح داد، ما به نیروهای خارجی نیازی نداریم؛ به ویژه اینکه فرزندان قهرمان ما از نیروهای حشد شعبی و سایر نیروهای امنیتی به همه دنیا ثابت کردند که آنها تنها کسانی هستند که سرزمین خود را از دست گروه تروریستی داعش نجات دادند.

روز گذشته محمد الاعرجی مشاور امنیت ملی عراق نیز درباره توافق عراق و آمریکا در چارچوب مذاکرات راهبردی دو طرف گفت که طرف آمریکایی تعهد داده که بخش زیادی از نیروهایش را از اراضی عراق خارج کند

مشاور امنیت ملی عراق گفت که ما درباره عدم وجود پایگاه های نظامی خارجی در خاک عراق توافق کردیم و همچنین بر روی این مساله توافق نظر داشتیم که نیروهای امنیتی عراقی ماموریت مبارزه با داعش را برعهده بگیرند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1614

به "عراق، نماینده مجلس: اخراج نظامیان آمریکایی تنها راه ثبات عراق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، نماینده مجلس: اخراج نظامیان آمریکایی تنها راه ثبات عراق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید