عربستان، تکاپوی بن سلمان برای کنار زدن رقبا؛ جزئیات تاسیس واحد امنیتی ویژه

به گزارش مجله بیزبینگ، یک منبع نزدیک به خاندان حاکم سعودی راه های محمد بن سلمان ولیعهد سعودی برای کنار زدن رقبای احتمالی خود در قدرت را تشریح کرد.

عربستان، تکاپوی بن سلمان برای کنار زدن رقبا؛ جزئیات تاسیس واحد امنیتی ویژه

به گزارش گروه بین الملل مجله بیزبینگ، یک منبع دارای روابط نسبی با خاندان حاکم سعودی در گفت وگو با سایت العربی الجدید گفت: اعضای خاندان حاکم همگی از کوچک و بزرگ امروز زیر نظر هستند.

وی اضافه نمود: هیچ یک از اعضای خاندان سعودی نمی توانند بدون اجازه شخصی محمد بن سلمان اقدامی نموده یا کاری انجام دهند.

این منبع که العربی الجدید نامش را فاش نکرد، گفت: بسیاری از شاهزادگان نتوانسته اند برای تعطیلات به اروپا بروند.

وی خاطر نشان کرد: محمد بن سلمان وجود هرگونه رقیب احتمالی در داخل خاندان حاکم را بر نمی تابد، لذا مجموعه گسترده ای از اقدامات را علیه پسر عموهایش از برکناری آنها از مناسب گرفته تا دست اندازی بر اموال و دارایی های آنها و وادار کردن آنها به اظهارنظر نکردن درباره مسائل عمومی کشور اتخاذ نموده است.

بن سلمان به دنبال تاسیس واحد امنیتی ویژه ، هدف جاسوسی از مخالفان و کشورها

بعضی منابع از افشای سند محرمانه تصمیم محمد بن سلمان ولیعهد سعودی برای تاسیس یک واحد امنیتی با هدف جاسوسی از مخالفان و کشورها خبر دادند.

از سوی دیگر حساب العهد الجدید در صفحه توییتر که به درز اطلاعات سیاسی مشهور و بیش از 380 هزار دنبال کننده دارد، فاش کرد: سندی به دست ما رسیده است که نشان می دهد بن سلمان درصدد تاسیس یک واحد امنیتی ویژه ماموریت های مجرمانه است که مرکز آن در یک کشور راهبردی آفریقایی قرار خواهد داشت.

این حساب اضافه نمود: قرارداد بزرگی بین جیبوتی و عربستان برای تاسیس دیده بان نظارت و جاسوسی به منظور زیر نظر دریافت مخالفان و جاسوسی از آنها و نیز عملیات جاسوسی و سرقت اطلاعات از کشورهای همجوار بسته شده است.

حساب العهد الجدید توضیح داد: ارزش این قرارد داد بیش از دو میلیارد دلار است و عربستان در ازای تاسیس این دیده بان، برای نیروهای مسلح جیبوتی سلاح خریداری خواهد نمود.

این سایت اضافه نمود: در شروع اسماعیل عمر جیله رئیس جمهور جیبوتی از بستن این قرارداد خودداری کرد، زیرا مبلغ پیشنهادی 50 میلیون دلار بود، اما با دخالت بن سلمان، مبلغ پیشنهادی تا حد غیرقابل تصوری افزایش یافت و دو میلیارد دلار رسید.

پیش از این حساب مجتهد افشاگر اسرار پشت پرده خاندان حاکم سعودی در ماه ژوئیه گذشته مطلبی را منتشر کرد که مثل بمب صدا کرد.

این حساب اسامی شماری از شخصیت های شاخص و مسئولان در عربستان را منتشر کرد و گفت: اینها تیم هوایی ماموریت های ویژه محمد بن سلمان ولیعهد سعودی هستند که کار جابجایی تیم های ترور و دستورات دیگر بن سلمان را برعهده دارند.

مجتهد در توییت های خود در آن موقع نوشت: بن سلمان ماموریت انتقال مواد حساس و شخصیت های مهم را به هواپیمایی دولتی واگذار نکرد بلکه این ماموریت تنها در دست یک تیم کوچک مورد اعتماد کامل بن سلمان است. هدف از این اقدام نیز محدود کردن دایره افرادی است که از اسرار حساس بن سلمان اطلاع دارند.

عبدالله محمد بشیر السید و برادرش احمد و سرلشکر عبدالعزیز الفغم از جمله اسامی بودند که مجتهد نام آنها را در این رابطه ذکر کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 285

به "عربستان، تکاپوی بن سلمان برای کنار زدن رقبا؛ جزئیات تاسیس واحد امنیتی ویژه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان، تکاپوی بن سلمان برای کنار زدن رقبا؛ جزئیات تاسیس واحد امنیتی ویژه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید