علت غیبت 2ماهه رهبر جمهوری خواستار سنا در کاخ سفید

به گزارش مجله بیزبینگ، خبرنگاران؛ میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوری خواه سنای آمریکا گفت، به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی و نگرانی وی از ابتلا به ویروس کرونا بیش از دو ماه است به کاخ سفید نرفته است.

علت غیبت 2ماهه رهبر جمهوری خواستار سنا در کاخ سفید

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس؛ میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوری خواه سنای آمریکا گفت، از بیم ابتلا به ویروس کرونا دو ماه است به کاخ سفید مراجعه ننموده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، مک کانل در جمع خبرنگاران گفت: در واقع از 6 آگوست (16 مرداد) به کاخ سفید نرفته ام زیرا تأکید این بود که رویکرد آن ها درخصوص نحوه مواجهه با آن (ویروس کرونا) با [رویکرد] من متفاوت است.

این متحد قدرتمند دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اضافه نمود: تأکید من در سنا این است که ماسک بزنید و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنید.

او با اشاره غیرمستقیم به کاخ سفید گفت: اما در جاهای دیگری، دیدگاه های مختلفی دارند و اکنون نیز بهای آن را می پردازند.

مک کانل اضافه نمود طی ماه های اخیر به ناچار درخصوص مسائل مهمی همچون بودجه کمکی کرونا تنها به وسیله تماس تلفنی با ترامپ در ارتباط بوده است.

ترامپ صبح روز پنجشنبه هفته گذشته ابتلای خود را به ویروس کرونا اعلام نموده بود و روز آدینه به دلیل وخامت اوضاع به بیمارستان نظامی والتر رید در حومه واشنگتن منتقل شده بود، عصر روز دوشنبه (به وقت واشنگتن) از بیمارستان مرخص شد و به کاخ سفید بازگشت.

تا کنون علاوه بر ترامپ و همسرش، ده ها مقام دیگر کاخ سفید و پنتاگون به صورت زنجیره وار به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

اعضای ارشد حزب دموکرات در مجلس سنای آمریکا روز سه شنبه در واکنش به موج شیوع ویروس کرونا در دولت آمریکا گفتند کاخ سفید، در ارائه اطلاعات شیوع ویروس کرونا در دولت رفتاری مبهم و مرموز داشته است.

این سناتورهای ارشد آمریکایی با بیان اینکه کاخ سفید برای به حداقل رساندن مباحثات عمومی درباره این رویداد عامدانه از انتشار اطلاعات درباره آن جلوگیری نموده از دولت ترامپ خواسته اند گاه شمار حوادث مربوط به شیوع این بیماری بین کارکنان کاخ سفید را منتشر کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1279

به "علت غیبت 2ماهه رهبر جمهوری خواستار سنا در کاخ سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت غیبت 2ماهه رهبر جمهوری خواستار سنا در کاخ سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید