فرارچند داعشی از زندان تحت کنترل نیروهای مورد حمایت آمریکا در سوریه

به گزارش مجله بیزبینگ، خبرگزاری رسمی سوریه از فرار چند تن از عناصر داعش از زندانی تحت کنترل نیروهای موسوم به دموکراتیک سوریه (قسد) در این کشور اطلاع داد.

فرارچند داعشی از زندان تحت کنترل نیروهای مورد حمایت آمریکا در سوریه

به گزارش گروه بین الملل مجله بیزبینگ، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، از فرار شماری از تروریست های داعش از زندان الهول تحت کنترل گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در حومه شرقی استان الحسکه واقع در شمال این کشور اطلاع داد.

به گفته منابع مطلع، هفت تروریست داعش پیروز شدند از این زندان واقع در حومه شرقی الحسکه که تحت سیطره نیروهای قسد فرار نمایند. این نیروها که تحت حمایت آمریکا در سوریه فعالیت دارند، در پی فرار این تروریست ها، برای یافتن آنها، اعلام آماده باش کردند.

هنوز جزئیات بیشتری درباره این خبر در دست نیست.

در سوم ماه جاری میلادی نیز در زندان الصناعه در محله غویران در الحسکه که آن نیز تحت کنترل نیروهای موسوم به قسد است، شورش شد و بعضی رسانه های داخلی از فرار شماری از تروریست های تکفیری از این زندان اطلاع دادند. گفته می گردد این زندان نزدیک به سه هزار داعشی با تابعیت های مختلف را در خود جای داده است.

پیشتر نیز خبرگزاری رسمی سوریه به نقل از منابع مطلع محلی در استان الحسکه از اقدام نیروهای آمریکایی مبنی بر انتقال شماری از داعشی های زندانی در الحسکه به عراق اطلاع داده بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1051

به "فرارچند داعشی از زندان تحت کنترل نیروهای مورد حمایت آمریکا در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرارچند داعشی از زندان تحت کنترل نیروهای مورد حمایت آمریکا در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید