متهم شدن یک شهروند ایرانی-کانادایی به نقض تحریم ها

به گزارش مجله بیزبینگ، دادستانی نیویورک یک شهروند ایرانی ساکن کانادا را به نقض تحریم ها متهم کرد.

متهم شدن یک شهروند ایرانی-کانادایی به نقض تحریم ها

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، دادستانی نیویورک به اتهام جرائم بانکی و دروغ گفتن به بازجویان فدرال، علیه بهرام کریمی، شهروند ایرانی-کانادایی 53 ساله اعلام جرم نموده است. طبق ادعای مقامات آمریکایی، وی در انتقال حدود 115 میلیون دلار پول به ایران و ونزوئلا با استفاده از نظام اقتصادی آمریکا متهم است که بخش زیادی از این پول ها صرف هزینه ساخت 7000 واحد مسکونی در ونزوئلا شده است.

طبق ادعای دادستانی آمریکا، این فرد متهم به تسهیل پرداخت هزینه ها از ونزوئلا به دو شرکت پیمانکار ایرانی مجری پروژه ها با استفاده از حساب های بانکی در سوئیس و به وسیله بازارهای اقتصادی نیویورک بوده است. این جهت انتقال وجه که آمریکایی ها آن را غیرقانونی دانسته اند، در بازه زمانی آوریل 2011 تا نوامبر 2013 حدود 15 تراکنش داشته که ارزش آن حدود 115 میلیون دلار برآورد شده است.

او این ماه توسط ماموران اف بی آی بازپرسی و مدعی شده بود که نمی دانسته است تحریم های ایران به این شرکت ها و اشخاص نیز مربوط می گردد. جفری برمان، دادستان نیویورک که پیشتر نیز به خاطر مطرح کردن اتهامات جدید به هالک بانک در نقض تحریم های ایران معروف شده بود، گفته است بهرام کریمی آگاهانه و عامدانه به نقض تحریم های ایران یاری نموده است.

برمان در پرونده هالک بانک که متهم به نقض تحریم ایران به وسیله یاری به فروش نفت این کشور و انتقال طلا و ارز به ایران به وسیله ایجاد شبکه ای در ترکیه، امارات و ایران است، مدیران این بانک ترک را تهدید کرد که در صورت حضور نیافتن در دادگاه با جریمه های سنگین روبرو خواهند شد.

ویلیام سویینی، از مدیران ارشد اف بی آی نیز گفته است که این اقدام نشان می دهد دولت آمریکا در برخورد با کسانی که کوشش نمایند با استفاده از نظام بانکی این کشور، تحریم های ایران را نادیده بگیرند کاملا مصمم است؛ چرا که این اتهامات نشان می دهد نظام اقتصادی آمریکا برای فراوری دلار و استفاده از آن توسط اشخاص و بنگاه های ایرانی به کار گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 663

به "متهم شدن یک شهروند ایرانی-کانادایی به نقض تحریم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متهم شدن یک شهروند ایرانی-کانادایی به نقض تحریم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید