مراسم عروسی در سبلان، گزارش تصویری

به گزارش مجله بیزبینگ، وسایل سفره عقد عروس خانم را از مشهد تا بالای کوه آورده بودند. زوج جوان همه دوستان کوهنوردشان را از همه جای ایران دعوت نموده بودند و قرار بود در یک جمع کوچک محبت آمیز شروع زندگی مشترکشان را جشن بگیرند.

مراسم عروسی در سبلان، گزارش تصویری

با همه سختی های راه، جشن ازدواج زوج کوهنورد به خوبی برگزار گردید و آنها توانستند برترین خاطره زندگی شان را در جایی بسازند که همواره آرزویش را داشتند.

مسلم نجفی داماد جوانی است که بله عروسش را در ارتفاعات سبلان گرفته است. او کوهنوردی را از پدرش یاد گرفت برای همین حالا راهنمای کوهنوردانی است که برای کوهنوردی به ارتفاعات سبلان می فرایند و در یکی از همین کوهنوردی ها بود که او با همسرش آشنا شد؛ کار اصلی ام کابینت سازی است اما به خاطر اینکه از کودکی با پدرم به ارتفاعات سبلان می رفتم این منطقه را به خوبی می شناسم برای همین کوهنوردان دیگر را هم می توانم هدایت کنم.

در جریان یکی از این هدایت ها بود که با همسرم آشنا شدم. عروس خانم با یک گروه کوهنوردی از مشهد به اردبیل رفته بود؛ اولین بار همسرم را در برنامه کوهنوردی در ارتفاعات سبلان دیدم بار دوم هم او را در صعود به علم کوه دیدم و همانجا بود که دیگر از او خواستگاری کردم. عروسی در ارتفاع زوج جوان بعد از آشنایی و انجام رسم و رسوم، عروسی شان را در ارتفاع 4811متری در کنار دریاچه زیبای سبلان برگزار کردند.

البته تصور نکنید عروس خانم همه راستا را با لباس عروس طی نموده و خودش را به دریاچه رسانده او در پناهگاهی در ارتفاع حدودا سه هزار متری لباس عروس پوشید و با مهارتی که داشت بقیه راه را تا دریاچه با لباس عروس بالا رفت. با همه سختی هایی که این کار داشت مهارت عروس کوهنورد باعث شد تا لباس آسیب زیادی نبیند. از آنجا که داماد هم با کت و شلوار، کوهنوردی می کرد پیمودن راه کمی برایش سخت شده بود؛ اما همه این سختی ها به خاتمه شیرین و خاطره انگیزش می ارزید. خاتمهی که برای آنها، شروع یک زندگی مشترک بود. آنها در کنار دوستان مشترکشان عروسی خود را جشن گرفتند؛ چون در کوه با هم آشنا شده بودیم و سبلان باعث شده بود به هم برسیم، از همان اول این تصمیم مشترک را گرفتیم.

با این کار می خواستیم که هم از تجملات دور باشیم و هم ساده زیستی را ترویج کنیم. مسلم و همسرش در شرایط معمولی چهار ساعت زمان می خواستند راستا کوه را تا قله طی نمایند اما آن روز کوهنوردی شان پنج ساعت طول کشید. در راه، کوهنوردانی که آنها را می دیدند اظهار راضیی می کردند و می خواستند با این عروس و داماد خوش ذوق عکس یادگاری بگیرند. این ماجرا هم زمان رسیدن به قله را طولانی تر می کرد؛ در میان کوهنوردانی که آن روز در کوه بودند یک کوهنورد از یکی از کشور های همسایه آمده بود. او وقتی من و مریم را در لباس عروس و دامادی دید راضی شد و به اسم هدیه عروسی، آذوقه ای را که همراهش آورده بود به ما داد. او با من و همسرم عکس یادگاری گرفت.

منبع : روزنـه

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

منبع: برترین ها
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1782

به "مراسم عروسی در سبلان، گزارش تصویری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراسم عروسی در سبلان، گزارش تصویری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید