مقاله: چرا باید از نمای مینرال استفاده کنیم؟

به گزارش مجله بیزبینگ، رنگ نمای مینرال پوششی تزیینی آماده به مصرف برای نما است که از ترکیب سنگدانه معدنی به همراه رزین های اصلاح شده تشکیل می شود. از جمله کاربرد های آن عبارتند از: قابل استفاده در نماهای داخلی و خارجی کلیه سازه های ساختمانی، اجرا بر روی سطوح سیمانی، رنگ آمیزی نمای ساختمان در محیط های مرطوب مانند حاشیه دریای خزر، خلیج فارس و منطقه ها پر گرد و غباری مانند تهران و شهرهای صنعتی.

مقاله: چرا باید از نمای مینرال استفاده کنیم؟

مینرال یک عایق و پوشاننده تزئینی شیک، مدرن و مقاوم است جهت استفاده در نمای داخلی و خارجی ساختمان که دوام و پایداری بسیار زیادی دارد و از مخلوط سنگ ریزه های معدنی (مرمر، گرانیت، کوارتز و ….) با رنگ های طبیعی به همراه مواد خاصی ساخته می شود و مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز می باشد.از این مواد خاص می توان به موارد زیر اشاره نمود:

در این شیوه از اجرای مینرال، در ابتدا محتوای مینرال را در داخل ظرف یا سطل مورد نظر قرار می دهیم. در مرحله بعد باید به نسبت معینی از آب را به آن بیافزاییم که این اندازه به ازای هر 25 کیلوگرم از پودر مینرال برابر با 1 تا 1/5 لیتر آب کاملاً تمیز و ترجیحاً شرب است.در این شیوه از مینرال طول عمر مینرال به نسبت پاششی طولانی تر است.

در اجرای مینرال به روش پاششی هم ابتدا محتوای مینرال را در داخل مخزن پیستوله قرار می دهند. سپس به وسیله فشار از پیستوله، مینرال به سطح معین پاشید می شود. مدت زمان مناسب برای خشک شدن کامل در این روش 24 ساعت است. سرعت اجرای مینرال به این روش بیشتر از روش ماله ای است.

منبع مقاله: چرا باید از نمای مینرال استفاده کنیم؟

انتشار: 6 آبان 1400 بروزرسانی: 6 آبان 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1867

به "مقاله: چرا باید از نمای مینرال استفاده کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: چرا باید از نمای مینرال استفاده کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید