مهار کرونا در کانون های همه گیری در دنیا چگونه است؟

به گزارش مجله بیزبینگ، خبرنگاران : در اولین موج شیوع جهانیِ کرونا و پس از اعمال محدودیت های گسترده و به ویژه قرنطینه سراسری در اغلب مناطق جهان، اکنون بعضی از کشورهای اروپایی و ایالات متحده در کوشش هستند تا با شروع موج بعدی و افزایش موارد جدید ابتلا به کووید-19، به منظور پیشگیری از پیامدهای نامطلوب قرنطینه برای معاشِ مردم و اقتصاد کشورها، استراتژی ها و اقدامات هدفمندتری را دنبال نمایند.

مهار کرونا در کانون های همه گیری در دنیا چگونه است؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، برای مثال مقامات اسپانیا پیش از آنکه محدودیت ها به سراسر پایتخت و مناطق اطراف آن گسترش پیدا کند، سفرها را از/به برخی مناطق در مادرید محدود نموده بودند.

همچنین مقامات ایتالیا گاهی اوقات به شکل موردی و نقاطی به وسعت یک ساختمان را در شرایط قرنطینه اعلام کردند.

در حالیکه برخی کشورها از جمله جمهوری چک، قرنطینه سراسری را بازگردانده اند اما دیگر دولت ها امیدوارند که اعمال محدودیت ها و تعطیلی هایی در مقیاس کوچکتر در کنار سایر تدابیر از جمله انجام تست، ردیابی افرادی که در تماس با فرد آلوده بوده اند و اقداماتی دیگر در مهار همه گیری تاثیرگذار باشند.

هرچند مفهوم مهار نقاط کانونی موضوع جدیدی نیست اما این استراتژیِ کنترلی، هم اکنون و تحت فشارهای جدیدِ گسترش بیماری در حال آزمایش و آنالیز است زیرا مقامات در عین حال که سعی دارند از افزایش وحشت آورِ موارد ابتلا و فوت ناشی از بیماری جلوگیری نمایند، این بار به دلیل تضعیف شرایط مالی ناشی از قرنطینه گذشته، گروهی از جوامع با ایده اعمال محدودیت های جدید مخالف هستند و برخی جوامع نیز از برخورد نابرابر شکایت دارند.

برخی از کارشناسان نیز معتقدند که رویکرد محلی درصورتیکه به خوبی برای مردم شرح و آموزش داده گردد، می تواند واکنشی هوشمندانه به شرایط پیچیده همه گیری بیماری باشد.

بنجامین آلتهاوس از محققان موسسه مدل سازی بیماری در ایالت واشنگتن می گوید: اگر ما در خصوص برطرف همه گیری کووید-19 در یک منطقه جدی باشیم به وجود واکنش های هماهنگ و تا حد امکان گسترده احتیاج است.

در اوایل شیوع کروناویروس کشورها سعی کردند در کانون های اصلی از شهر ووهان در چین که شدیدترین نوع قرنطینه اعمال شد تا ایتالیا که به قرنطینه 10 منطقه در شمال این کشور منجر شد، بر این همه گیری غلبه نمایند.

پس از اولین موج شیوع کروناویروس، مقامات کشورها در فصل تابستان برای مقابله با افزایش موارد ابتلا به اعمال محدودیت هایی جزئی تر و به وسعت یک شهر در مناطقی از بارسلون در اسپانیا، سئول در کره جنوبی تا ملبورن در استرالیا اقدام کردند.

به گزارش ژاپن تودی، اگرچه در برخی از کشورها همین استراتژی های منطقه ای موثر واقع شده اما برخی کارشناسان معتقدند که در شرایط کنونی هنوز انتخاب بین اعمال محدودیت های محلی یا قرنطینه گسترده و سراسری، کار بسیار بسیار دشواریست و این انتخاب احتیاجمند آنالیز های بیشتر روی ویژگی های بیماری و حتی رفتارهای عمومی و اجتماعی است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1290

به "مهار کرونا در کانون های همه گیری در دنیا چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهار کرونا در کانون های همه گیری در دنیا چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید