مکانی که از آنجا پایگاه آمریکا در عراق هدف نهاده شد، محل تردد عناصر داعش است

به گزارش مجله بیزبینگ، یک منبع امنیتی در عراق گفت، مکانی که از آنجا پایگاه K 1 هدف راکت نهاده شد، شامل روستاهایی است که عناصر داعش در آنجا تردد دارند.

مکانی که از آنجا پایگاه آمریکا در عراق هدف نهاده شد، محل تردد عناصر داعش است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک منبع امنیتی در عراق، امروز شنبه گفت، پایگاه K 1 در کرکوک، به شکل مستقیم هدف راکت قرار گرفته است.

طبق گزارش وبگاه خبری الاخباریه عراق، این منبع امنیتی که نامش فاش نشد، شرح داد که پایگاه کی.وان (K 1) با دوازده راکت از منطقه ای در حد فاصل دو روستای قزلیار و قره تپه در منطقه بایجی که نزدیک پایگاه کی.وان هست، هدف قرار گرفته است.

به گفته این منبع، طبق داده های اطلاعاتی قبلی، این پایگاه در لیست هدف قرار داشته و مکانی که از آنجا راکت ها شلیک شده، شامل روستاها و خانه هایی است که محل تردد عناصر داعش است و قبلا نیروهای پیشمرگه آن را نابود نموده بودند.

بنا بر این گزارش، این منبع همچنین گفت که پایگاه K .1 در بر گیرنده مقر دسته مبارزه با تروریسم و مقر دسته هایی متعلق به تیپ ویژه و مقر فرماندهی لشکر ششم پلیس فدرال است و راکت ها پایگاه آمریکا را هدف گرفت و در حیاط پایگاه و اتاق جلساتش فرود آمده است.

این منبع تأکید کرد که حمله بسیار دقیق اجرا شده است.

مقام های آمریکایی بامداد آدینه (27 دسامبر) مدعی شدند که یک نیروی پیمانی آمریکا در جریان حمله راکتی به این پایگاه نظامی در استان کرکوک عراق کشته و تعدادی هم مجروح شده اند.

این خبر را ابتدا خبرگزاری انگلیسی رویترز به نقل از چند مقام آمریکایی گزارش داد. رویترز مدعی شده بود یک نیروی پیمانی غیرنظامی آمریکا در حمله راکتی به پایگاه نظامی K1 در استان کرکوک عراق کشته شده است (جزئیات بیشتر).

همچنین پایگاه خبری نیوزویک نیز آدینه شب به نقل از مقامات پنتاگون در این زمینه نوشت: به دنبال این حمله خمپاره ای چندین نیروی آمریکایی و عراقی نیز مجروح شده اند. یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا که خواسته نامش فاش نشود به نیوزویک گفت: اندکی بعد از این حمله، یک سیستم راکت انداز چندمنظوره در نزدیکی پایگاه K-1 پیدا شده است، و براساس تخمین اولیه حدودا بین 11 تا 14 راکت به پایگاه شلیک شده است. یک راکت نیز به یک انبار مهمات برخورد نموده است و باعث آتش سوزی داخل پایگاه شده است.

از سوی دیگر خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد، حداقل 30 راکت به پایگاه k-1 شلیک شده است که یکی از آنها به انبار مهمات اصابت نموده و منجر به انفجار و آتش سوزی بیشتر شده است. این مقام آمریکایی این حمله را یکی از بزرگترین حملات راکتی در نوع خود خوانده است. این حمله ساعت 7:20 دقیقه به وقت عراق در روز 27 دسامبر اجرا شده است.

براساس این گزارش، پنتاگون تا کنون کسی را مسئول این حملات معرفی ننموده است و هیچ گروهی نیز تا کنون مسئولیت آن را بر عهده نگرفته است.

نیوزویک در ادامه مدعی شده است که پنتاگون معتقد است که گروه های مورد حمایت ایران مسئول این حمله هستند. علاوه بر آن چندین گروه شبه نظامی شیعه و گروههای دیگر از جمله گروه تروریستی داعش که مخالف حضور نظامی آمریکا در عراق هستند طی ماههای گذشته به حملات خود به نیروهای آمریکایی ادامه داده اند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 بهمن 1398 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 674

به "مکانی که از آنجا پایگاه آمریکا در عراق هدف نهاده شد، محل تردد عناصر داعش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکانی که از آنجا پایگاه آمریکا در عراق هدف نهاده شد، محل تردد عناصر داعش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید