میت رامنی علیه ترامپ رأی می دهد

به گزارش مجله بیزبینگ، یکی از سناتورهای جمهوری خواه آمریکا اعلام کرد که در جلسه استیضاح رئیس جمهور این کشور علیه وی رأی خواهد داد.

میت رامنی علیه ترامپ رأی می دهد

به گزارش گروه بین الملل مجله بیزبینگ به نقل از پایگاه خبری هیل، میت رامنی نماینده جمهوری خواه ایالت یوتا در مجلس سنای آمریکا روز چهارشنبه در مصاحبه با مجله بیزبینگ خاطرنشان کرد که در رأی گیری استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه وی رأی خواهد داد.

میت رامنی درباره اینکه چرا میخواهد برخلاف هم حزبی های خود علیه دونالد ترامپ رأی دهد، به مجله بیزبینگ گفت: رئیس جمهور آشکارا از اعتماد عمومی سوءاستفاده نموده و گناهکار است. من نزد خداوند قسم خوردم که بی طرفانه قضاوت کنم. من یک فرد عمیقاً مذهبی هستم و قسمی که نزد خداوند یاد نموده ام، برای بسیار حائز اهمیت است. کاری که رئیس جمهور کرد درست نبود. کار او یک حمله بی شرمانه به حقوق انتخاباتی مردم، امنیت ملی و ارزش های بنیادین ما بود.

بدین ترتیب میت رامنی که در سال 2012 به عنوان نامزد منتخب حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد و در برابر باراک اوباما باخت، تنها سناتور جمهوری خواهی خواهد بود که از استیضاح دونالد ترامپ حمایت می نماید. سناتور سوزان کالینز و سناتور لیزا مرکوفسکی که جزو نمایندگان میانه رو حزب جمهوری خواه در مجلس سنای آمریکا به شمار می فرایند و گفته می شد محتمل است علیه ترامپ رأی دهند، به تازگی خاطرنشان کرده اند که از استیضاح ترامپ حمایت نخواهند کرد.

فرآیند تحقیقات استیضاح ترامپ پس از رسانه ای شدن مکالمه تلفنی وی با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در خصوص پفراینده فساد اقتصادی فرزند جو بایدن معاون سابق اوباما و رقیب کنونی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا شروع شد.

در این گفت وگوی تلفنی، ترامپ از رئیس جمهور اوکراین خواسته بود تحقیقاتی درباره پسر جو بایدن که زمانی عضو هیأت مدیره شرکت گاز بوریسما در اوکراین بود، انجام دهد تا فساد اقتصادی وی را برملا کند و از آن برای ضربه زدن به جو بایدن کاندیدای دموکرات ریاست جمهوری سوء استفاده کند.

این افشاگری باعث شد تا دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح ترامپ دست به کار شوند و فرآیند استیضاح رئیس جمهور آمریکا در رابطه با دو اتهام سوء استفاده از قدرت و ممانعت در تحقیقات کنگره را شروع نمایند.

دونالد ترامپ اواسط ماه دسامبر (اواخر آذرماه) به دو اتهام سوءاستفاده از قدرت و کارشکنی در فرایند تحقیقات کنگره، در مجلس نمایندگان آمریکا استیضاح شد که در اتهام اول، 230 نفر با استیضاح ترامپ در این مورد موافقت و 197 نفر مخالفت کردند و در خصوص اتهام دوم یعنی اتهام کارشکنی در کار کنگره، 229 نفر رای مثبت و 198 نفر رای مخالف دادند تا پفراینده استیضاح در اختیار سنا قرار گیرد.

انتظار می رود سنای آمریکا تا ساعتی دیگر رأی گیری نهایی را درباره استیضاح ترامپ انجام دهد و شواهد موجود حاکی از این است که وی با حمایت هم حزبی ها خود (جمهوری خواستار) در کاخ سفید ابقا خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 764

به "میت رامنی علیه ترامپ رأی می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میت رامنی علیه ترامپ رأی می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید