نعمت احمدی: طبری باید ادعای خود درباره اسماعیلی را ثابت کند

به گزارش مجله بیزبینگ، نعمت احمدی، حقوقدان و وکیل دادگستری، درباره ادعای اکبر طبری مبنی بر آگاه بودن غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، از جرائم او، گفت: در قانون ماده ای داریم به نام امتناع از انجام وظایف قانونی، ماده 606 می گوید هر یک از روسا یا مدیران یا مسئولین سازمان ها که از وقوع جرم ارتشا، اختلاس و... آگاه هستند و به مراجع قضایی اعلام نکند، علاوه بر حبس از 6 ماه تا 1 سال به انفصال موقت از 6 ماه تا 2 سال محکوم می گردد.

نعمت احمدی: طبری باید ادعای خود درباره اسماعیلی را ثابت کند

به گزارش برنا، این حقوقدان با تاکید بر لزوم احراز صحت ادعای مجرم، اظهار کرد: فرد محکوم باید ثابت کند که فرد دیگر از جرم او اطلاع داشته است مثلا وقتی که او رشوه می گرفته یا سند غیرقانونی ملکی به نامش می شده، فرد دیگری با اطلاع باشد، در غیر این صورت ادعایی بیش نیست. طبری باید ثابت کند که اسماعیلی از جرم او باخبر بوده است.

احمدی اعلام نمود: بسیار دور از ذهن است که فردی از خلاف گسترده ای در یک مجموعه اطلاع داشته باشد، اما اعلام نکند.

این وکیل دادگستری درباره عنوان اتهامی فردی که از فساد مجرم باخبر بوده، اما اطلاع نداده است، بیان نمود: اگر فردی آگاه بوده، اما اعلام ننموده عنوان اتهامی او این است که از جرم آگاه بوده، اما آن را فاش ننموده است، این فرد شریک جرم مجرم نیست بلکه آگاه است چرا که قانون تکلیف نموده که باید جرم را اطلاع دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1203

به "نعمت احمدی: طبری باید ادعای خود درباره اسماعیلی را ثابت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نعمت احمدی: طبری باید ادعای خود درباره اسماعیلی را ثابت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید