واکنش نماینده ایران در وین به گزارش جدید آژانس

به گزارش مجله بیزبینگ، نماینده کشورمان در سازمان های بین المللی مستقر در وین خاطرنشان کرد گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد راستی آزمایی اجرای تعهدات هسته ای ایران نشانه حسن نیت جمهوری اسلامی ایران است.

واکنش نماینده ایران در وین به گزارش جدید آژانس

به گزارش گروه بین الملل مجله بیزبینگ، کاظم غریب آبادی نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان های بین المللی مستقر در وین روز آدینه پس از انتشار شانزدهمین گزارش مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی درخصوص راستی آزمایی اجرای برجام، آن را نشانه حسن نیت جمهوری اسلامی ایران برای حفظ چندجانبه گرایی در روابط بین الملل و گواهی بر پایبندی آن به تعهدات بین المللی اش خواند.

این دیپلمات ارشد کشورمان اضافه نمود: در این گزارش، همانند پانزده گزارش قبلی مدیرکل، تصریح شده است که از روز اجرای برجام، آژانس به نظارت و راستی آزمایی اجرای تعهدات مرتبط هسته ای از سوی ایران بر اساس مفاد برجام ادامه داده است.

وی همچنین گفت که در گزارش جدید منتشر شده از سوی مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی اشاره صریحی به دستور شورایعالی امنیت ملی مبنی بر توقف بعضی اقدامات ایران تحت برجام در چارچوب مواد 26 و 36 شده است.

غریب آبادی اعلام کرد:برابر این گزارش، ذخیره اورانیوم غنی شده تا 19 اوت، 246.1 کیلوگرم شامل 25.1 کیلوگرم اورانیوم با غنای 4.5 درصد اعلام شده است. برابر برجام، ایران حداکثر می تواند 202.8 کیلوگرم اورانیوم غنی شده داشته باشد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در برداشتن گام های اعلام شده در تصمیم اخیر خود، مصمم و جدی است و همانگونه که مکررا اعلام گشت، اجرای کامل و صادقانه تعهدات تمامی طرف ها، یک مبنای اساسی برای تداوم برجام است و چنانچه خواستار تداوم توافق هسته ای هستیم، اعضای باقیمانده این توافق باید بهره مندی ایران از منافع برجام را با اتخاذ اقدامات عملی فوری و مناسب و ظرف برنامه زمانی اعلام شده، تضمین نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 257

به "واکنش نماینده ایران در وین به گزارش جدید آژانس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش نماینده ایران در وین به گزارش جدید آژانس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید