وزیرخارجه آمریکا به لغو دیدار ترامپ و پوتین واکنش نشان داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی.ان.ان، مایک پمپئو، وزیرخارجه امریکا در واکنش به لغو دیدار دونالد ترامپ و ولادیمیرپوتین در حاشیه نشست گروه بیست در آرژانتین گفته است لغو این دیدار فقط بدلیل اختلافات بر سر اوکراین بوده است.

وزیرخارجه آمریکا به لغو دیدار ترامپ و پوتین واکنش نشان داد

پمپئو در مصاحبه با سی.ان.ان مدعی شده است که ترامپ دیدار با پوتین را لغو کرد چون او معتقد است که رفتار روس ها در تنگه کرچ در مرز با اوکراین بر خلاف قوانین و نقض حقوق بین الملل است.

ترامپ پیش از سفر به آرژانتین برای شرکت در نشست گروه 20 اعلام نموده بود که این سفر فرصت خوبی برای دیدار با همتای روسی خود، پوتین است، اما وقتی به آرژانتین رسید در جمع خبرنگاران از لغو این دیدار اطلاع داد.

با این حال وزیرخارجه آمریکا برخی اخبار پیرامون ارتباط لغو این دیدار با خبر اعترافات جدید کوهن، وکیل سابق ترامپ را رد کرد و گفت ربط دادن لغو دیدار ترامپ و پوتین به اعترافات جدید کوهن مانند یک مضحکه است.

همزمان با لغو دیدار پوتین و ترامپ، برخی ها رسانه های داخلی در آمریکا گزارش داده بودند که ترامپ پس از آنکه مایکل کوهن، وکیل شخصی سابق اش دروغ بودن اتهام برای ساخت برج ترامپ در مسکو را پذیرفت، تصمیم گرفت تا دیدار با پوتین را لغو کند. پروژه ساخت برج ترامپ که هرگز تکمیل نشد ظاهرا قرار بود شامل یک پنت هاوس 50 میلیون دلاری باشد که به پوتین تقدیم می شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "وزیرخارجه آمریکا به لغو دیدار ترامپ و پوتین واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیرخارجه آمریکا به لغو دیدار ترامپ و پوتین واکنش نشان داد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید